Győzelemmel rajtolt a Szpari az NB III-ban
Az újonc Cigánd csapata ellen a Nyíregyháza Spartacus II. 3-0-ára nyert a Tiszavasvári úti pályán, itt láthattuk a hétvége legszebb találatát is.
Nyíregyháza Spartacus II–Cigánd 3–0 (1–0)
NB III. Tisza csoport, 1. forduló
Tiszavasvári út, 200 néző, vezette: Puskás Z.
Nyíregyháza Spartacus II: Gazsi – Csáki J. (Makai), Bakos B., Ambrusz, Tóth Gy - Minczér (Bodó), Markos, - Matejkó R. (Fehér A.), Farkas M., Éles - Fekete Á.
Vezetőedző: Kovács János
Cigánd: Mata – Prókai, Fodor D., Tempfli, Horváth Z., Ablonczi, Varga J. (Boldog), Csáki R. (Nagy G.), Terjék, Vécsi G. (Kerepesi), Janikó T.
Játékos-edző: Nagy Gábor
Gólszerző: Matejkó R. (18.), Minczér (51.), Bodó (87.)
A Szpari jól kezdte a meccset és Matejkó révén meg is szerezte a vezetést. Bár ebben a játékrészben továbbra is a hazai csapat volt fölényben nem esett több gól. A második játékrész elején Minczér szerzett labdát huszonöt méterre a kaputól majd kilépett vele, és a tizenhatoshoz érve a hálóba lőtt. Ezt követően a vendégek több veszélyes támadást is vezettek, de helyzeteiket kihagyták. A hajrára ismét a Spartacus került fölénybe Fekete Ádám révén két gólveszélyes akciót is láthattunk, de ezúttal nem sikerült bevennie a kaput.
Már úgy tűnt nem változik az eredmény, amikor a kapus kirúgás után érkezett a labda a felezővonalhoz, a kezdőkörbe, a Szpari térfelére, Bodó felé. A góllövő Minczért váltó focista élt a lehetőséggel, és egyből ellőtte a labdát, amely a kint álló kapus felett elszállva a hálóba hullott. Ritkán látható parádés gól volt. A hétvége találata címre is pályázhatna Bodó.
Kár, hogy nem készült róla video.