Győzelemre játszunk

Itthon bárki ellen győzelemre játszunk, mondta a szpari.hu-nak Zabos Attila a szombati meccs előtt.
- Szerdán idegenben nyert a csapat a Vasas ellen, hogy láttad az angyalföldi meccset?
- Közepes színvonalú mérkőzés volt, sajnos kevés nézővel. Mindenki odatette magát, aztán a sok helyzetből egyet kihasználtunk, de több góllal is nyerhettünk volna. Belülről egységes volt a csapat nem éreztem azt, hogy kikaphatnánk. A védelmünk továbbra is stabil, pedig most más felállásban szerepelt, mint máskor. Ez nagyon megnyugtató, hogy a hátsó sorunkban akkor is bízhatunk, ha egy-egy játékos kiesik. Úgy érzem nekem is ment a játék.

- Ez már a tizenhetedik tét meccs volt tíz hét alatt, ami a magyar élvonalban szokatlan tempó. Az utóbbi mérkőzéseken, már úgy tűnt a fáradtság jelei is előjönnek, de szerdán ezt már nem tapasztalhattuk. Bírjátok a sorozat terhelést?
- Egy kicsit fárad a csapat, de szerdán sok olyan játékos is szerepelt, aki nem játszott annyit korábban. Nagyon kemény, hosszú és sűrű ez a szezon, még nincsenek tapasztalataink ilyen terhelésről, de biztos vagyok benne, hogy bírni fogjuk a hajrát is. Nem járunk a fellegekben, tudjuk a helyünket, egy nagyon jó közép csapattá akarunk válni ebben az idényben. De a legfontosabb az, hogy ne a mögöttünk szereplők eredményeit kelljen figyelnünk.

- A Zalaegerszeg érkezik szombaton, mit vársz ettől a meccstől?
- Nagyon nehéz meccs lesz, remélem középpályán tudjuk pótolni Hegét (Hegedüs Tibor), mert ő három sárga miatt nem játszhat. Itthon bárki ellen győzelemre fogunk játszani, és szombaton is így lesz, ebben a közönségünk is segítségünkre van.. Több légiósa is van a ZTE-nek, akiket nem ismerünk. Úgy gondolom fontos lesz, hogy nagyon figyeljünk Tóth Norbira. Ő bal oldalról nagyon jól szervezi a csapat támadó játékát, ha őt semlegesíteni tudjuk, akkor könnyebb dolga lesz a védelmünknek, és mi szervezhetünk támadásokat.