Győzelemre tör a Szpari
Révész Attila szerint itt az ideje, hogy idegenbeli mérlegén javítson a Szpari, Kaposváron győzni akar a Szpari.
Révész Attila:
- A kaposvári mérkőzés több okból is fontos számunkra. Egy rivális csapatról van szó, másrészt az idegenbeli szereplésünk hagy nem a legfényesebb, itt az ideje, hogy javítsunk ezen a képen. Olyan játékkal szeretnénk előrukkolni idegenben is, amit itthon a REAC ellen láthattak a nézőink. Remélem, hogy a játékosaink lelkesedése, motiváltsága is olyan lesz, mint legutóbb saját pályán. Ha ez megvalósul, akkor sikeresek leszünk.
Biztosak vagyunk benne, és ezt a Kaposváron is hangsúlyozzák, hogy nekik ez létfontosságú mérkőzés. Ezért arra számítok, hogy óriási lelkesedéssel fognak pályára lépni. Ha a két csapatot most összehasonlítjuk, akkor úgy érzem most mi vagyunk a jobbak. Ha ez megfelő mentális erővel párosul, akkor pontot mindenképpen szerzünk, ha a koncentráció is tökéletes lesz ezen a meccsen, akkor a három pont megszerzésére is jó esélyünk van. Ezzel a céllal fogunk pályára lépni. A három pont azt is jelentené, hogy megerősítjük a helyünket a középmezőnyben. Utána olyan meccseink jönnek, ahol a pillanatnyi forma lesz a döntő. Úgy ítélem meg ez a meccs az, amelyiken nekünk van nagyobb esélyünk, de csak teljes motiváltság, és összpontosítás mellett. A vendéglátók táborában sok a sérült, de ez nem jelenti azt, hogy könnyedén kell vennünk a meccset.
Ezúttal arra készülünk, hogy idegenben is a saját játékunkat tudjuk majd játszani. Körvonalazódik az a taktika, amit a játékosállomány a legjobban képes megvalósítani, ezt kell játsszuk Kaposváron. Emellett számítok arra is, hogy friss erőkkel a második félidőben lendületet tudunk adni a csapatunk játékának.
Shevel még most sem kapta meg a végleges vizumot, így az ő nem játszhat. Tudmásul kell vennünk, hogy a schengeni normák szerint sokkal tovább tart a vízum ügyintézés.
Sztoikov játékengedélye elkészült, de az ő esetében is türelmesek leszünk, mert még van lemaradása a többiek fizikai felkészültségéhez képest. A cserepadon ott lesz.
Minczér Tibor ma jelezte, hogy ez húzódása kiújult, így nem biztos, hogy leülhet a kispadra. Goia már ott lesz a padon, de ő sem százszázalékos még. Odrobéna még beteg, ő nem utazik a csapattal.
Várható kezdő: Lazareanu – Perényi, Mboussi, Hegedüs, Cornaci – Miskolczi, Ramos, Zabos, Bárányos - Dosso, Apostu