Hajrá Szpari!

Jól érzem magam Nyíregyházán- mondta a szombati meccs után boldogan a Szpari új kapusa, majd gyorsan hozzátette: Hajrá Szpari!
Filip Lazareanu az utolsó pillanatban igazolt a Szparihoz. Tulajdonképpen a rajt után érkezett. Míg az élvonalban július 20-án pénteken elkezdődött a bajnokság, Filip másnap délelőtt Tiszaújvárosban a Kazincbarcika elleni meccsen védte először a Szpari kapuját.
A szakvezetés a meccs után úgy döntött, hogy leigazolják, és még aznap pecsét került az átigazolására. (Ez a tény azért fontos, mert a Győr elleni halasztott mérkőzésen csak akkor szerepelhet, ha már az eredeti időpontban a csapat játékosa volt.) Másnap Tuzséron is ő védett. A két bajnokival együtt így négy meccsen szerepelt eddig.
Bár Filip nem magas, de nagyon ruganyos, kilencven centis súlypontemelkedést produkál, ami kiváló teljesítmény. A védelem irányításában is aktív, a legfontosabb szavakat tudja magyarul is. Úgy tűnik szurkolóink is hamar megkedvelték.
Tatabányán és a REAC ellen is megbízható teljesítményt nyújtott. A legutóbbi meccsen két léc alá tartó lövést és egy közeli lapos lövést kellett hárítania.
A mérkőzés után arról kérdeztük számára melyik volt a legveszélyesebb?
- Az utolsó percekben a laposan meglőtt labda volt a legveszélyesebb, mert közelről és elég nagy erővel érkezett. Nagyon örülök neki, hogy az első nyíregyházi meccsemen győzelemmel mutatkozott be a Szpari, és nekem is sikerült a góltól megőrizni a kaput. Már játszottam egy bajnokin a csapatban, de az igazi bemutatkozás ez volt. Eddig még soha nem védtem a saját pályánkon játszott meccsen a szurkolóink előtt. A közönség bíztatása, és a meccs utáni ünneplés is nagyon jól esett. Hamar megszoktam az új csapatot, a társakat. El ne felejtse odaírni végére: Hajrá Szpari!
A meccs után váltott pár mondat után Filip rögtön a Kolzsváron élő édesapját hívta telefonon, hogy beszámoljon a nyíregyházi bemutatkozásáról. Kapusunk édesapja nyomdokait követi, ő is focizott.