Hamis hírek

Erdélyi Miklós továbbra is a Szparival készül. A hír, hogy a klubot elhagyta minden alapot nélkülözött.
A napokban az Informédia által kiadott írott és elektronikus sajtóban napvilágot látott egy hír, arról, hogy kapusunk Erdélyi Miklós eltávozott a klubtól. Az információ minden alapot nélkülözött. A kapus távozása nem volt napirenden. A hírforrás egy nap múlva maga is cáfolta az információját, ahhoz magyarázatot kreálva. A két hírt összevetve megállapítható, hogy azok az elemi normáknak sem feleltek meg, mivel nem származhattak hiteles forrásból. Klubunk képviselői nem állítottak ilyet. Az így készült hírek egyetlen valóságos eleme az volt, hogy Erdélyi Miklósnak az elmúlt hétvégén valóban volt egy kisebb sérülése. Minden további találgatás.

Sajnálatosnak és szánalmasnak tartjuk az ilyen fajta hírgyártást. Az egyetlen ok, amiért foglalkoznunk kell vele, a szurkolóinknak a hiteles tájékoztatáshoz-tájékozódáshoz való joga. Az elmúlt pár hónapban a Szpari tábor megtapasztalhatta, hogy a klub vezetői, a klubmenedzser nyíltan és őszintén adnak tájékoztatást a csapaton belül történt eseményekről, az örömökről vagy a gondokról egyaránt. Amikor döntés született egy-egy játékos szerződéséről, akkor azt azonnal hírül adtuk a megszokott forrásokon keresztül.

Továbbra is így lesz. A honlapunkon, a Gold FM rádión keresztül azonnal értesülhetnek a Szpari híreiről. A VTV-ben hétköznaponként a reggeli műsorban hallhatnak aktuális információkat csapatunkról, és a Média1 újságból is értesülhetnek a Nyíregyháza Spartacus híreiről.