Hamis igazolással kezdett focizni

Miskolczi László tízéves volt mikor először játszott hivatalos mérkőzésen, nem volt igazolása, így más papírjaival küldték pályára. - Nyíregyháza - Spartacus - szpari.hu

Vasárnap ötvenedik bajnoki meccsét játszhatja az élvonalban Miskolczi László, akinek ezúton is gratulálunk honlapunk nevében!

Ebből az alkalomból beszélgettünk a Szpari saját nevelésű fiatal játékosával, aki az utánpótlás válogatottakat is megjárta.

 

- Mikor játszottál először hivatalos mérkőzésen- faggattuk a Szpari középpályás játékosát.

- Ennyi idő után elárulhatom, hogy hamis igazolással kezdtem a pályafutásomat. Petneházán nőttem fel, és nagyon szerettem focizni. Az edző is azt mondta ügyes vagyok, és betett a csapatba. Akkor még tízéves voltam, talán nem is játszhattam volna, és igazolásom se volt, ezért az egyik hiányzó játékos igazolásával fociztam. Nyolcadikos koromig ott játszottam, utána kerültem Nyíregyházára, a Nyírsuliba, ahol Pók István lett az edzőm. 2003-ban, tizenhét évesen kerültem fel a nagycsapathoz. Egy meccsen szerepelhettem akkor, de nem volt szerencsém, mert nyáron megszűnt a Nyírség Spartacus.

 

- Aztán folytathattad pályafutásodat a Nyíregyháza Spartacusban, 2004 őszén, tizennyolcévesen már az élvonalban is bemutatkoztál.

- Ez máig emlékezetes meccs nekem. Edzőváltás volt, Détári Lajos lett a mester, és ő a fiataloknak is lehetőséget adott. Szerencsémre egy igazi rangadón a DVSC ellen mutatkozhattam be a csapatban. Sajnos kikaptunk 2-0-ra, de szerintem ennek ellenére jól játszott a csapat, és én sem mutatkoztam be rosszul.

 

- A Détári csapatban többször is kaptál lehetőséget.

- Volt egy sérülésem a felkészülés alatt télen, de mikor teljesen rendbe jöttem, akkor már újra pályára léptem.

 

- Ha utána a Szpari bentmarad az NB I-ben, akkor már jóval túl lennél az ötven élvonalbeli meccsen.

- Maradtam a Szpariban, és nem bántam meg. A bajnoki cím megszerzése, a Vecsés elleni meccs, és ami utána következett, az mindig nagyszerű emlék marad.

 

- Melyik a legemlékezetesebb élvonalbeli meccsed?

- A tavaszi DVTK elleni találkozó. Bár a szurkolók nem voltak teljesen elégedettek. Akkor én rúgtam a második gólt, azzal lett 2-0, és mivel utána szépítettek a vendégek, így az én találatom is nagyon kellett a három ponthoz.

 

- A ZTE ellen játszhatod az ötvenedik élvonalbeli bajnokit. Mit vársz a meccstől?

- Révész Attila hét közben nagyon sokat beszélt a vasárnapi ellenfélről, így sok mindent tudunk róluk. Várható, hogy nagyon agresszívek lesznek, és arra törekszenek, hogy megakadályozzák a játékunkat. Ennek ellenére természetesen győzni akarunk, de nagyon harcos meccs lesz.

 

- Most jön az ötvenedik, még mennyi NB I-es találkozót akarsz a Szpariban?

- Minél többet, itthon csak a Szpariban tudok gondolkodni. Csak akkor tanakodnék a távozásról, ha lenne egy komoly külföldi ajánlatom. De most a vasárnapi meccs a legfontosabb.Miskolczi László _ szpari_DVTK_ szpari.hu