Harcos Szparit vár Révész

Ha a szerdán tapasztalható harci szellemet hozza a csapat az Újpest ellen is, akkor eredményesek lehetünk- mondta Révész Attila.
Nyíregyháza Spartacus – Újpest FC
Soproni Liga, 7. forduló
Szeptember 1. szombat, 16.00, Nyíregyháza, Városi Stadion
Játékvezető: Mészáros István, asszisztensek: Szpisják Zsolt, Medovarszki János


- Mit vársz a szombati mérkőzéstől- kérdeztük a klubmenedzsert.
- Elsősorban azt, hogy a szerdán tapasztalható harci szellemet lássam a csapatban most szombaton az Újpest ellen is, akkor eredményesek lehetünk. Arra is nagyon kell figyelnünk, hogy az első félidőben ne szórjunk el annyi labdát, mint szerdán. Nagyon fontos az is, hogy lassítsuk az újpestiek játékát, mert több gyors, képzett focistájuk is van, akik egy-egyben eredményesek. Számítok arra is, hogy szép számú hazai közönség buzdítása segíti most is a Szparit. Ezt nem udvariasságból mondom, több játékos is elmondta a Győr elleni meccs után, hogy nagyon sokat segített nekik a hazai a szurkolótábor. Különösen sokat számított a fiataloknak, az újoncoknak Amikor már elfáradtak volna, akkor mindig felhangzott a buzdítás a lelátókról, és lendületben maradtak.
Azt is lehet tudni, hogy megint olyan csapattal játszunk, amelyik eredmény kényszerrel érkezik. Az Újpestet a többség a dobogóra várja, ráadásul hét közben a kupában is kikaptak, most egész biztosan bizonyítani akarnak.
Nagyon fontos szerepe lesz a középpálya szélén játszóknak, mert ott kell lezárni a területeket, és onnan indíthatunk kontrákat. A középen Lippaira és Zabosra is fontos feladat vár majd. Egy csatárral játszunk, mert nincsenek olyan jó formában, hogy megkockáztassuk a középpálya gyengítését. Az összeállítást még nem tudom pontosan. A szerdai meccs után frissítésre is szükség van ezért is kell változtatni. A védelembe visszatérők is lesznek. Azt most már lehet látni, hogy komolyan gondoltuk nincs első és második csapat. Nehéz dönteni az összeállítás kialakításakor.Az összeállítást a taktika vagy az ellenfél is meghatározhatja, illetve van akire szintén taktikai okokból csereként számítunk majd. Azt is eldöntöttük, hogy ezentúl a premizálást is ehhez igazodva alakítjuk.
- Azt korábban is tapasztalhattuk, de a Szparinál az eddigi hat fordulóban is kiderült, hogy a cseréket a taktika részeként használod, akár már a meccs előtt eldöntöd vagy a meccs eredményének alakulása szerint alkalmazod.
- A csere a frissítésre vagy a taktika változtatására egyaránt jó lehetőség, ha nincs sérülés. Mindkettő lendületet adhat a meccs közben, van amikor döntő momentum is lehet egy csere.