Három a Szpari-igazság
Harmadszor is nyert idegenben a Nyíregyháza Spartacus. -szpari.hu
Győri ETO FC – Nyíregyháza Spartacus 0-1 (0-0)
Győr, 2000 néző, vezette: Berger József, asszisztensek: Forgács Attila, Huszár Balázs
Győri ETO: Varga Z. – Tokody (Nikolov, 74.p.), Supic, Zámbó, Völgyi (Brnovic, 64.p.)– Koltai, Jäkl (Kovács I. Z., a szünetben), Józsi, Bicak – Böőr, Bajzát
Vezetőedző: Egervári Sándor
Nyíregyháza Spartacus: Illyés – Perényi, Mboussi, Goia, Cornaci – Miskolczi, Ramos (Apostu, 85.p.), Lippai (Bárányos, a szünetben.), Zabos (Ambrusz, 76.p.) – Dosso, Stojkov
Klubmenedzser: Révész Attila
Gólszerző: Stojkov (61.p.)
Sárga lap: Ramos (58.p.)
Szombaton egy rossz emlékű februári látogatás után − 5-0-ás vereséggel végződött − érkeztek újra Győrbe. Révész Attila, klubmenedzsere a taktika kialakításakor ezúttal a szervezett védekezésre helyezte a hangsúlyt.
A találkozó ennek megfelelően hazai támadásokkal kezdődött. A legveszélyesebb akció végén szorongatott helyzetből Böőr lőtt kapura, a kapufát találta el. Negyedóra eltelte után elfogytak az események, ritkán jutottak a kapuig a csapatok. A hazai gárda szélekről a kapu elé ívelt labdákkal próbált zavart okozni, de ezeket Illyés rendre semlegesítette. A Szpari kontrái már ekkor veszélyt jelentettek, de a befejezések előtt hiba csúszott az akciókba. A negyvenötödik percben egy szép támadás végén Dosso fejese néhány centivel tévesztett célt.
A második félidő némi késéssel kezdődött, a Dunaszerdahelyről érkezett nyíregyházi szurkolók, a szlovákiai stadionban történt rendőri intézkedések miatt azt szerették volna elérni, hogy ne folytassák a játékosok a mérkőzést. Zabos Attila és Révész Attila nyugtatta meg a kedélyeket, és folytatódott a játék.
A pályán a hazaiak egymás után vezették a támadásokat, de a védelmünk nagyon jól zárt. A kapu előtt a Mboussi−Goia-kettős remekelt, (vessző) vagy Illyés hatástalanította magabiztosan a lövéseket, íveléseket. A hatvanadik percben egy jobb oldali kontra végén Supic hibázott, a fejét is érintve Dosso elé hullott a játékszer. Az üresen álló csatárunk kapura fordulva rosszul vette le a labdát, de pont így lett jó a másik oldalon érkező Stojkovnak, aki öt méterről a kapu közepébe lőtt.
A győri gárda újabb rohamokba kezdett. Több lehetőséget is kidolgoztak, de gólig nem jutottak. A legveszélyesebb támadásuk végén Bajzát 12 méterről a lécet találta el, a kipattanó labdára Koltai érkezett, az ő lövése a bal oldali kapufán csattant. Az utolsó tíz percben hatékonyan működött a Spartacus védekezése, és újabb veszélyes kontrákat is vezettek Stojkovék, de már nem változott az eredmény.
A Szpari nagyszerűen küzdött ezen a mérkőzésen, a győzelemhez Fortuna „kézfogására” is szükség volt, de újra bebizonyosodott, a szerencséért sokat kell tenni. Nem véletlenül mondta Révész Attila a meccs után, hogy a csapatunk mentálisan nagyon erős volt ebben a kilencven percben.
Sikerült visszavágnia a tavaszi fiaskóért. A nyíregyházi játékosok a Szpari történelemkönyvébe is beírták a nevüket: először fordult elő az élvonalban, hogy a Spartacus három egymást követő idegenbeli meccsen is nyerni tudott.
A nyíregyházi stadionban korábban sem volt könnyű dolga a vendégeknek. Ezzel szemben idegenben korábban nem volt túl sikeres a Spartacus mérlege. Révész Attila még az idény elején is arról beszélt, hogy magukkal kellene vinniük a megyehatárt jelző táblát, mert vendégként kicsit ijedt a csapata. Nos, ez a tendencia az utóbbi hetekben megváltozott. A Szpari a hatodik egymás követő bajnoki meccsén veretlen, a három hazai találkozón öt pontot gyűjtöttek Zabosék, míg idegenben kilencet. A nyíregyházi együttes 22 ponttal (hat győzelem, négy döntetlen), 18-12-es gólkülönbséggel az ötödik a tabellán.