Három gólos búcsú
A bajnokság utolsó hazai meccsén 3-0-s győzelemmel búcsúzott a Szpari a szurkolóitól. Dosso, Lippai és Ramos voltak a gólszerzőink.
Nyíregyháza Spartacus – Budapest Honvéd 3-0 (1-0)
Soproni Liga, 29. Forduló, Nyíregyháza, Városi Stadion, 3000 néző
Vezette: Sulyok (Vígh, Agócs)
Nyíregyháza Spartacus: Lazareanu – Zaleh, Bagoly, Mboussi, Perényi – Miskolczi (Cornaci, 80.p.), Ramos, Zabos, Granát (George, 63.p.) – Lippai (Minczér, 71.p.), Dosso
Klubmenedzser:Révész Attila
Budapest Honvéd: Tóth I. – Adewunmi, Pomper (Horváth L., 56.p.), Filó T., Vincze Z. – Abass (Berdó, 56.p.), Benjamin, Genito, Diego –Bárányos, Abraham (Koós, 66.p.)
Vezetőedző: Vass László
Gólszerző: Dosso, 35.p., Lippai, 51.p., Ramos, 79.p.
Sárga lap: Mboussi, 20.p., Adewunmi, 35.p., Filó, 55.p., Bagoly, 71.p
A Szpari már a 12. percben gólt szerezhetett volna. Szép támadást indított a felezővonal közeléből Ramos, aki Granátot ugratta ki, csatárunk középre játszott, a labda túl szállt az ötösön, de az alapvonalnál érkezett Lippai, ő a kapu elé tette a labdát, ahol Dooso érkezett. Sindou két méterről elügyetlenkedte a helyzetet, és Vincze végül felszabadított.
A 30. percben Dosso javított. Lippai passzolt hozzá, a tizenhatoson belül 12 méterre a kaputól, Tótthal nézett farkasszemet. Nagy löketet küldött a kapura, de a hálóőr bravúrral bele ütött. Filó menteni akart, de a labdába Dosso még térddel beleért és így az a hálóban kötött ki.
A gólt több hírforrás, és a mérkőzés hivatalos jegyzőkönyve Filó öngóljaként jegyzi. Az érintett feleket (is) megkérdezve állíthatjuk: a gólszerző Dosso.
A félidő hátralévő részében Bárányosnak volt egy szép mozzanata, de tíz méterről mellé durrantott. A hajrában erre Zabos válaszolt, aki 25 méterről hatalmas lövést küldött kapura, Tóth csak kiütni tudta, de Dosso elől felszabadítottak.
A második játékrészt a Szpari fölényben kezdte, és Lippai Ákos meg is szerezte a második gólt. Ivan Zaleh érkezett egy támadással, és jobbról a tizenhatos vonalánál középre passzolt. Lippai maga elé vette a labdát, majd egy csel után a jobb alsó sarokba bombázott. Szép találat volt!
A vendégek ekkor kezdtek el hajtani, de csak futottak az eredmény után. Előbb Diego lőtte nagyon veszélyesen a kapu elé a labdát, de az elsuhant és senki sem ért bele. Aztán Genito, majd Bárányos is jól ívelt a kapu elé, de Koós mindkétszer pontatlanul fejelt.
A Szpari újra rákapcsolt. Ramos az ellenfél kapujától húsz méterre szerzett labdát Horváthtól, és aztán már csak Tóth mellett kellett elrúgni a labdát a kapuba, meg is tette ezt Luis, aki első szparista gólját lőtte.
A csapatunk végül biztosan nyert a Honvéd ellen. A mérkőzésen két dolog is döntőnek bizonyult. A mieink küzdöttek nagyobb akarással, bár úgy tűnt ez most nem volt nehéz feladat a motiválatlannak látszó Honvéd ellen. A középpályán a mérkőzés egyes szakaszaiban mindig akadt egy-egy játékosunk -Lippai, Ramos, Zabos-, aki a mezőny fölé nőtt a teljesítményével.
Révész Attila: - Egyik csapat sem nyújtott igazán kiemelkedőt. De lám milyen a foci! Most így is három gólt szereztünk. Érezhetően a közönségünk hálás volt a szép búcsúért, az eredményes játékért, a gólokért. Régen halottunk ilyen elégedett buzdítást és vastapsot a lelátónkról, mint amilyet most a meccs hajrájában tapasztalhattunk.Köszönjük!
Vass László: - A csapat sem mozgásban, sem játékban nem azt nyújtotta, ami elvárható lenne. Csak passzolgattunk hátul, középen, és közben elszalasztottuk a támadási lehetőségeket.
Soproni Liga, 29. Forduló, Nyíregyháza, Városi Stadion, 3000 néző
Vezette: Sulyok (Vígh, Agócs)
Nyíregyháza Spartacus: Lazareanu – Zaleh, Bagoly, Mboussi, Perényi – Miskolczi (Cornaci, 80.p.), Ramos, Zabos, Granát (George, 63.p.) – Lippai (Minczér, 71.p.), Dosso
Klubmenedzser:Révész Attila
Budapest Honvéd: Tóth I. – Adewunmi, Pomper (Horváth L., 56.p.), Filó T., Vincze Z. – Abass (Berdó, 56.p.), Benjamin, Genito, Diego –Bárányos, Abraham (Koós, 66.p.)
Vezetőedző: Vass László
Gólszerző: Dosso, 35.p., Lippai, 51.p., Ramos, 79.p.
Sárga lap: Mboussi, 20.p., Adewunmi, 35.p., Filó, 55.p., Bagoly, 71.p
A Szpari már a 12. percben gólt szerezhetett volna. Szép támadást indított a felezővonal közeléből Ramos, aki Granátot ugratta ki, csatárunk középre játszott, a labda túl szállt az ötösön, de az alapvonalnál érkezett Lippai, ő a kapu elé tette a labdát, ahol Dooso érkezett. Sindou két méterről elügyetlenkedte a helyzetet, és Vincze végül felszabadított.
A 30. percben Dosso javított. Lippai passzolt hozzá, a tizenhatoson belül 12 méterre a kaputól, Tótthal nézett farkasszemet. Nagy löketet küldött a kapura, de a hálóőr bravúrral bele ütött. Filó menteni akart, de a labdába Dosso még térddel beleért és így az a hálóban kötött ki.
A gólt több hírforrás, és a mérkőzés hivatalos jegyzőkönyve Filó öngóljaként jegyzi. Az érintett feleket (is) megkérdezve állíthatjuk: a gólszerző Dosso.
A félidő hátralévő részében Bárányosnak volt egy szép mozzanata, de tíz méterről mellé durrantott. A hajrában erre Zabos válaszolt, aki 25 méterről hatalmas lövést küldött kapura, Tóth csak kiütni tudta, de Dosso elől felszabadítottak.
A második játékrészt a Szpari fölényben kezdte, és Lippai Ákos meg is szerezte a második gólt. Ivan Zaleh érkezett egy támadással, és jobbról a tizenhatos vonalánál középre passzolt. Lippai maga elé vette a labdát, majd egy csel után a jobb alsó sarokba bombázott. Szép találat volt!
A vendégek ekkor kezdtek el hajtani, de csak futottak az eredmény után. Előbb Diego lőtte nagyon veszélyesen a kapu elé a labdát, de az elsuhant és senki sem ért bele. Aztán Genito, majd Bárányos is jól ívelt a kapu elé, de Koós mindkétszer pontatlanul fejelt.
A Szpari újra rákapcsolt. Ramos az ellenfél kapujától húsz méterre szerzett labdát Horváthtól, és aztán már csak Tóth mellett kellett elrúgni a labdát a kapuba, meg is tette ezt Luis, aki első szparista gólját lőtte.
A csapatunk végül biztosan nyert a Honvéd ellen. A mérkőzésen két dolog is döntőnek bizonyult. A mieink küzdöttek nagyobb akarással, bár úgy tűnt ez most nem volt nehéz feladat a motiválatlannak látszó Honvéd ellen. A középpályán a mérkőzés egyes szakaszaiban mindig akadt egy-egy játékosunk -Lippai, Ramos, Zabos-, aki a mezőny fölé nőtt a teljesítményével.
Révész Attila: - Egyik csapat sem nyújtott igazán kiemelkedőt. De lám milyen a foci! Most így is három gólt szereztünk. Érezhetően a közönségünk hálás volt a szép búcsúért, az eredményes játékért, a gólokért. Régen halottunk ilyen elégedett buzdítást és vastapsot a lelátónkról, mint amilyet most a meccs hajrájában tapasztalhattunk.Köszönjük!
Vass László: - A csapat sem mozgásban, sem játékban nem azt nyújtotta, ami elvárható lenne. Csak passzolgattunk hátul, középen, és közben elszalasztottuk a támadási lehetőségeket.