Hazai búcsú

Hazai pályán vasárnap este hatkor a Honvéd ellen búcsúzik az idei bajnokságtól a Nyíregyháza Spartacus csapata.
Nyíregyháza Spartacus – Budapest Honvéd
Soproni Liga, 29. forduló, május 25. vasárnap, 18.00
Nyíregyháza, Városi Stadion, vezeti: Sulyok Gergely, asszisztensek: Vígh Tibor, Agócs János

A bajnokság első hazai meccsét –kicsit rendhagyóan- a harmadik fordulóban játszottuk. Az ünnep – Szatke Zoli búcsúztatása- nagyszerűen sikeredett, hiszen 2-0-ra nyert a Szpari. A gólokat Lippai Ákos – egy pazar lövésből- és a kapitányi szalagot ünnepélyesen is átvevő Bagoly Gábor szerezte. Jó lenne hasonlóan búcsúzni az idénytől.

Ez lesz a huszadik összecsapás a két együttes között az élvonalban. Az eddigi kilenc nyíregyházi meccsen négy győzelem, három döntetlen és két vereség született. Az eddigi legnagyobb arányú győzelmünk (3-0) 1999-ben született, Gradinariu két gólt szerzett, Szabó egyet. Legutóbb Nyíregyházán 2005 tavaszán 1-1-et játszottunk, Márton szerezte az egyenlítő gólunkat a 94. percben. Mint ismertes novemberben Kispesten 0-0-s döntetlen született. Tegyük hozzá, akkor a listavezetőhöz érkeztünk, és a döntetlen után csúszott lejjebb a Honvéd a tabellán. Most a nyolcadik, és három ponttal előzi a Szparit. Legutóbb a Vasastól kaptak ki hazai pályán.
A vendég csapattól hétközben távozott Supka Attila vezetőedző. Az együttest most Vass László irányítja.
_14_20071111112843_936_616_20080521171424_331.jpg
Eltiltás miatt nem játszhat Cséke György (1 mérkőzés) és Hegedüs Tibor (1 mérkőzés). Továbbra is sérült Szilágyi Norbert. Ambrusz Árpád korábbi vállsérülését a múlt héten újra megvizsgálták, és az idén már nem edzhett a csapattal, a jövő évi felkészülés kezdetéig pihennie kell. Cornaci Cladio már edzésben van, de még ő rá sem számíthat Révész Attila.