Hazai búcsú
Hazai pályán vasárnap este hatkor a Honvéd ellen búcsúzik az idei bajnokságtól a Nyíregyháza Spartacus csapata.
Nyíregyháza Spartacus – Budapest Honvéd
Soproni Liga, 29. forduló, május 25. vasárnap, 18.00
Nyíregyháza, Városi Stadion, vezeti: Sulyok Gergely, asszisztensek: Vígh Tibor, Agócs János
A bajnokság első hazai meccsét –kicsit rendhagyóan- a harmadik fordulóban játszottuk. Az ünnep – Szatke Zoli búcsúztatása- nagyszerűen sikeredett, hiszen 2-0-ra nyert a Szpari. A gólokat Lippai Ákos – egy pazar lövésből- és a kapitányi szalagot ünnepélyesen is átvevő Bagoly Gábor szerezte. Jó lenne hasonlóan búcsúzni az idénytől.
Ez lesz a huszadik összecsapás a két együttes között az élvonalban. Az eddigi kilenc nyíregyházi meccsen négy győzelem, három döntetlen és két vereség született. Az eddigi legnagyobb arányú győzelmünk (3-0) 1999-ben született, Gradinariu két gólt szerzett, Szabó egyet. Legutóbb Nyíregyházán 2005 tavaszán 1-1-et játszottunk, Márton szerezte az egyenlítő gólunkat a 94. percben. Mint ismertes novemberben Kispesten 0-0-s döntetlen született. Tegyük hozzá, akkor a listavezetőhöz érkeztünk, és a döntetlen után csúszott lejjebb a Honvéd a tabellán. Most a nyolcadik, és három ponttal előzi a Szparit. Legutóbb a Vasastól kaptak ki hazai pályán.
A vendég csapattól hétközben távozott Supka Attila vezetőedző. Az együttest most Vass László irányítja.

Eltiltás miatt nem játszhat Cséke György (1 mérkőzés) és Hegedüs Tibor (1 mérkőzés). Továbbra is sérült Szilágyi Norbert. Ambrusz Árpád korábbi vállsérülését a múlt héten újra megvizsgálták, és az idén már nem edzhett a csapattal, a jövő évi felkészülés kezdetéig pihennie kell. Cornaci Cladio már edzésben van, de még ő rá sem számíthat Révész Attila.
Soproni Liga, 29. forduló, május 25. vasárnap, 18.00
Nyíregyháza, Városi Stadion, vezeti: Sulyok Gergely, asszisztensek: Vígh Tibor, Agócs János
A bajnokság első hazai meccsét –kicsit rendhagyóan- a harmadik fordulóban játszottuk. Az ünnep – Szatke Zoli búcsúztatása- nagyszerűen sikeredett, hiszen 2-0-ra nyert a Szpari. A gólokat Lippai Ákos – egy pazar lövésből- és a kapitányi szalagot ünnepélyesen is átvevő Bagoly Gábor szerezte. Jó lenne hasonlóan búcsúzni az idénytől.
Ez lesz a huszadik összecsapás a két együttes között az élvonalban. Az eddigi kilenc nyíregyházi meccsen négy győzelem, három döntetlen és két vereség született. Az eddigi legnagyobb arányú győzelmünk (3-0) 1999-ben született, Gradinariu két gólt szerzett, Szabó egyet. Legutóbb Nyíregyházán 2005 tavaszán 1-1-et játszottunk, Márton szerezte az egyenlítő gólunkat a 94. percben. Mint ismertes novemberben Kispesten 0-0-s döntetlen született. Tegyük hozzá, akkor a listavezetőhöz érkeztünk, és a döntetlen után csúszott lejjebb a Honvéd a tabellán. Most a nyolcadik, és három ponttal előzi a Szparit. Legutóbb a Vasastól kaptak ki hazai pályán.
A vendég csapattól hétközben távozott Supka Attila vezetőedző. Az együttest most Vass László irányítja.

Eltiltás miatt nem játszhat Cséke György (1 mérkőzés) és Hegedüs Tibor (1 mérkőzés). Továbbra is sérült Szilágyi Norbert. Ambrusz Árpád korábbi vállsérülését a múlt héten újra megvizsgálták, és az idén már nem edzhett a csapattal, a jövő évi felkészülés kezdetéig pihennie kell. Cornaci Cladio már edzésben van, de még ő rá sem számíthat Révész Attila.