Hazai nyitány
Szabó András derűlátó a szombati bajnoki előtt, győzelmet vár a csapattól a háromszázadik bajnoki meccsünkön.
Aszombati bajnoki meccs előtt Szabó András vezetőedző nyilatkozott a szpari.hu-nak a várakozásairól:
- Szombaton a háromszázadik NB I-es bajnoki meccsét játssza a Szpari, hogyan készülünk a mérkőzésre?
- A bajnokság már elkezdődött, és nem igazán jól sikerült a nyitány Újpesten. Bár egy élcsapat otthonában az 1-0-s vereség még beleférne a végelszámolásba, de gyenge játékkal kezdtük a meccset. Ezek után fokozott lelkesedéssel fogunk hajtani, természetesen a hátrom pont megszerzése a cél. Azt is tudjuk, hogy gyakran a kötelező feladatok teljesítése sem egyszerű.
- Milyen felállásban, taktikával lépünk pályára a Siófok ellen?
- Nem lesz különösebb meglepetés, 4-4-2-es hadrendben lépünk majd pályára. A várható összeállítás: Illyés – Miskolczi, Mboussi, Goia, Cornaci – Bárányos, Zabos, Ramos, Apostu – Lippai, Dosso. A kapuban a váltás Filip eltiltása miatt mindenképpen szükséges volt, a jobb hátvéd posztjára Zaleh sérülése miatt Miskolczi lép hátrébb a középpályáról. A középpályán a kezdőben lesz Bárányos Zsolt, és ezúttal Belényesi helyett Apostu kezd.
- Ebben talán csak annyi meglepő van, hogy Lippai Ákost jelölted a csatársorba. Vannak ennek valami különleges oka?
- Ákosnak ez a poszt – a támadósorból való visszalépés- is fekszik, ott is jól teljesít. Onnan irányíthat is, illetve szabadban focizhat. Persze ez a támadás szituációkban gyakran változhat, egy-egy pozíció csere után támadhat akár jobbról vagy balról is.
- Mire kell vigyázni a vendég Siófok ellen?
- Láttam a Fehérvár elleni meccsüket, több magas és jó fizikai adottságú jáátékosuk van, és pontrúgásból szerezték a góljukat is. A tizenhatodik percben megszerzett vezetés után nyolcan-tízen betömörülve a védekező harmadba őrizték az eredményt. Elsősorban a pontrúgásaikban látom a veszélyt. Aztán, ha vezetést szerzünk nem tudom milyenek lesznek a nyíltabb hadrendben, mert ilyen szituációban nem láttam őket. Ezt a zárt védekezést kell nekünk minél előbb feltörni. Nagyon fontos, hogy megszerezzük a három pontot, mert utána nehezebb sorozatunk következik. Hétközben a játékosokon is érezhető volt, hogy zavarta őket az újpesti első félidei produkció. Úgy látom, hogy ezúttal nem esünk hasonló hibába. Remélem a közönséggel együtt ünnepelhetünk a háromszázadik bajnokink végén.
Kapus csereként Tóth Norbert ül majd a kispadra szombaton este. Ambrusz még ezúttal sem lesz cser, Zaleh és Szilágyi sérülése miatt nem kerül a keretbe. Jurij Shevel igazolása ma elkészült, így ő már bevetésre kész.
- Szombaton a háromszázadik NB I-es bajnoki meccsét játssza a Szpari, hogyan készülünk a mérkőzésre?
- A bajnokság már elkezdődött, és nem igazán jól sikerült a nyitány Újpesten. Bár egy élcsapat otthonában az 1-0-s vereség még beleférne a végelszámolásba, de gyenge játékkal kezdtük a meccset. Ezek után fokozott lelkesedéssel fogunk hajtani, természetesen a hátrom pont megszerzése a cél. Azt is tudjuk, hogy gyakran a kötelező feladatok teljesítése sem egyszerű.
- Milyen felállásban, taktikával lépünk pályára a Siófok ellen?
- Nem lesz különösebb meglepetés, 4-4-2-es hadrendben lépünk majd pályára. A várható összeállítás: Illyés – Miskolczi, Mboussi, Goia, Cornaci – Bárányos, Zabos, Ramos, Apostu – Lippai, Dosso. A kapuban a váltás Filip eltiltása miatt mindenképpen szükséges volt, a jobb hátvéd posztjára Zaleh sérülése miatt Miskolczi lép hátrébb a középpályáról. A középpályán a kezdőben lesz Bárányos Zsolt, és ezúttal Belényesi helyett Apostu kezd.
- Ebben talán csak annyi meglepő van, hogy Lippai Ákost jelölted a csatársorba. Vannak ennek valami különleges oka?
- Ákosnak ez a poszt – a támadósorból való visszalépés- is fekszik, ott is jól teljesít. Onnan irányíthat is, illetve szabadban focizhat. Persze ez a támadás szituációkban gyakran változhat, egy-egy pozíció csere után támadhat akár jobbról vagy balról is.
- Mire kell vigyázni a vendég Siófok ellen?
- Láttam a Fehérvár elleni meccsüket, több magas és jó fizikai adottságú jáátékosuk van, és pontrúgásból szerezték a góljukat is. A tizenhatodik percben megszerzett vezetés után nyolcan-tízen betömörülve a védekező harmadba őrizték az eredményt. Elsősorban a pontrúgásaikban látom a veszélyt. Aztán, ha vezetést szerzünk nem tudom milyenek lesznek a nyíltabb hadrendben, mert ilyen szituációban nem láttam őket. Ezt a zárt védekezést kell nekünk minél előbb feltörni. Nagyon fontos, hogy megszerezzük a három pontot, mert utána nehezebb sorozatunk következik. Hétközben a játékosokon is érezhető volt, hogy zavarta őket az újpesti első félidei produkció. Úgy látom, hogy ezúttal nem esünk hasonló hibába. Remélem a közönséggel együtt ünnepelhetünk a háromszázadik bajnokink végén.
Kapus csereként Tóth Norbert ül majd a kispadra szombaton este. Ambrusz még ezúttal sem lesz cser, Zaleh és Szilágyi sérülése miatt nem kerül a keretbe. Jurij Shevel igazolása ma elkészült, így ő már bevetésre kész.