Hegedüs első gólja

Hegedüs Tibor negyvennegyedik NB-I-es meccsén, csapatkapitányként tudta a kötelességét, megszerezte első élvonalbeli gólját.
Hegedüs Tiborral még a soproni meccs előtt beszélgettünk arról, hogy az élvonalban is feliratkozhatna a góllövők közé, hisz távoli lövésekből vagy pontrúgásoknál fejesekből nem egyszer volt már eredményes. Pont a legjobbkor talált be, fejese el is döntötte a találkozót.
- Sopronban és az utána következő két meccsen sem váltottam be az ígéretem, de most nagyon örülök, hogy végre sikerült- mondta a meccs után „Hege”, aki közben gratuláló sms-eket kapott az ismerőseitől- Már nagyon vártam, a negyvennegyedik élvonalbeli meccsemen szereztem az első találatot. Ki volt osztva előre, hogy ki hova megy a szögletnél és pontosan jött felém Ákos beadása, megcsúsztattam, így a kapufát is érintve jutott a sarokba a labda.
- A meccsen hogy érezted magad, hisz nem a megszokott posztodon játszottál.
- Ez egy kényszerű lépés volt, de nem idegen számomra a védelem közepén játszani, mert régebben már szerepeltem ezen a poszton. Most nem volt idő gyakorlásra, de szerencsére jól sikerült a meccs.
- A Te gólod jelentette a három pontot, de mi volt az amivel legyűrtétek korábbi csapatod?
- Jobban akartuk a győzelmet mint a győriek. Előtte kicsit tartottam a meccstől, mert nem játszottunk még ebben az összeállításban, de mikor elkezdődött a mérkőzés, akkor már éreztem, hogy most egy igazi csapat vagyunk, és mindenki küzd egymásért.
- Ki is volt a csapatkapitány, azon is múlik, hogy mennyire van együtt a csapat.
- Én voltam, de nem ezen múlt, a foci igazi csapatjáték, és most mindenki tett a győzelemhez. Egyébként is kényszerűségből alakult úgy, hogy sem Bagoly Gabi, sem Árpi nem volt a pályán, és most rám esett a választás.
- A bajnokság jól indult a csapatnak, de a Paks után mindenkit nagyon bántott a vereség, és kicsit elromlott a hangulat. Ugyanakkor most már tíz pontja van a Szparinak. A rajtkor gondoltad, hogy a hat fordulóban tíz pontot szereztek?
- Őszintén szólva nem gondoltam, akkor még nem tudtuk pontosan azt, hogy mire leszünk képesek ebben a mezőnyben. Most a hazai győzelem után már nem fáj annyira a fejem, mint Pakson
- Nem lesz időtök pihenni.
- Igen, szombaton jön az Újpest, és ugyanaz a cél, mint a Győr ellen, hogy pontot vagy pontokat itthon kell tartani. Ha ugyanúgy küzdünk, mint a Győr ellen, akkor legalább a döntetlen biztosan meg lesz, de győzelemre is van esélyünk.
- Akkor most jönnek a további góljaid?
- Remélem, de most annak örülök, hogy az első meg van.