Hegedüs győzelemben reménykedik
Hegedüs Tibor tavasszal kikerült a csapatból, de a felkészülés alatt nyújtott teljesítményével visszakövetelte a helyét a kezdőben, és végig pályán volt.
A Szpari mindkét bajnokit úgy kezdte, hogy a középpályán két támadó, irányító középpályás Lippai és Sava focizott. Így elsősorban a másik két középpályásunkra „Hegére” és Zabosra maradt az ellenfél akcióinak megállítása, és a labdaszerzés a középpályán. Mindketten sokat dolgoztak a két meccsen a sikerért. Hegedüs Tibi mindkét találkozón végig pályán volt. Most ő nyilatkozik a szpari.hu-nak.
- A tavasszal a bajnokság derekától kikerültél a csapatból, ami láthatóan nagyon bosszantott.
- Természetesen bosszantott, hisz mindenki játszani szeretne. Hét közben mindent megtettem azért, hogy játszhassak. Úgy érzem –és mások is úgy látták jó formában, jó erőben voltam, de nem sikerült pályára kerülni, és nem tudtam az okát.
- A rövid nyári szünet után viszont már az előkészületi meccseken is szinte mindig a kezdőben voltál. Mind a két bajnokit végig játszottad. Mi változott?
- Úgy készülök mint eddig, talán meccsen harcosabb vagyok és jobban odateszem magam.
- A nyári szünetben még az is felmerült, hogy eligazolsz, hisz hívtak más csapathoz.
- Igen, volt megkeresés, de úgy döntöttem, hogy maradok itthon.
- Jól döntöttél?
- Eddig igen, remélem, hogy az idény után is ezt mondhatom. A rajtunk jól sikerült, és így kell folytatnunk is.
- Milyen volt a REAC elleni meccs?
- Belülről nagyon agresszívaknak éreztem őket, különösen az első tíz percben. De rendeztük a sorainkat, és jó, elfogadható volt a játék. Igaz én úgy értékelem, hogy Tatabányán jobban teljesítettem. Valószínű a mélyebb, csúszós talaj miatt, kicsit fáradtabbnak éreztem magam, mint az előző bajnokin.
- Hétvégén Sopronba utazik a csapat, mit vársz a következő meccstől? Tegyük hozzá, hogy eddig négy bajnokit játszottunk velük, de nem sikerült győzni.
- Most győzni fogunk. A szombati REAC elleni eredmény után így érzem. Kikapni biztosan nem fogunk, de 1-0-ás idegenbeli győzelemben reménykedem.
- Ebben a felállásban ritkábban jutsz lövéshez, de Tatbányán erre is volt példa. De pontrúgások után is fejeltél korábban gólokat. Utoljára tavaly ősszel Karcagon. Most az edző meccseken is volt néhány ígéretes próbálkozásod.
- Az élvonalban még nem sikerült gólt szereznem, jó lenne már az első találaton túl lenni. Az a legfontosabb, hogy jól szerepeljen a csapat, és úgy focizzak, ahogy Tatabányán.
- A tavasszal a bajnokság derekától kikerültél a csapatból, ami láthatóan nagyon bosszantott.
- Természetesen bosszantott, hisz mindenki játszani szeretne. Hét közben mindent megtettem azért, hogy játszhassak. Úgy érzem –és mások is úgy látták jó formában, jó erőben voltam, de nem sikerült pályára kerülni, és nem tudtam az okát.
- A rövid nyári szünet után viszont már az előkészületi meccseken is szinte mindig a kezdőben voltál. Mind a két bajnokit végig játszottad. Mi változott?
- Úgy készülök mint eddig, talán meccsen harcosabb vagyok és jobban odateszem magam.
- A nyári szünetben még az is felmerült, hogy eligazolsz, hisz hívtak más csapathoz.
- Igen, volt megkeresés, de úgy döntöttem, hogy maradok itthon.
- Jól döntöttél?
- Eddig igen, remélem, hogy az idény után is ezt mondhatom. A rajtunk jól sikerült, és így kell folytatnunk is.
- Milyen volt a REAC elleni meccs?
- Belülről nagyon agresszívaknak éreztem őket, különösen az első tíz percben. De rendeztük a sorainkat, és jó, elfogadható volt a játék. Igaz én úgy értékelem, hogy Tatabányán jobban teljesítettem. Valószínű a mélyebb, csúszós talaj miatt, kicsit fáradtabbnak éreztem magam, mint az előző bajnokin.
- Hétvégén Sopronba utazik a csapat, mit vársz a következő meccstől? Tegyük hozzá, hogy eddig négy bajnokit játszottunk velük, de nem sikerült győzni.
- Most győzni fogunk. A szombati REAC elleni eredmény után így érzem. Kikapni biztosan nem fogunk, de 1-0-ás idegenbeli győzelemben reménykedem.
- Ebben a felállásban ritkábban jutsz lövéshez, de Tatbányán erre is volt példa. De pontrúgások után is fejeltél korábban gólokat. Utoljára tavaly ősszel Karcagon. Most az edző meccseken is volt néhány ígéretes próbálkozásod.
- Az élvonalban még nem sikerült gólt szereznem, jó lenne már az első találaton túl lenni. Az a legfontosabb, hogy jól szerepeljen a csapat, és úgy focizzak, ahogy Tatabányán.