Herczeg András nehéz meccsre számít
Kíváncsiak voltunk arra, hogyan készül a szombati meccsre a Loki. Herczeg András, a vendégek pályaedzője készségesen válaszolt kérdéseinkre.
Nagy a várakozás a szombati, Sóstói úti „keleti-rangadó” előtt. A Nyíregyháza Spartacus gárdája, az elmúlt három szezon bajnokcsapatát, a DVSC-TEVA együttesét fogadja szombat délután három órakor. A Sport Televízió jóvoltából, ország-világ által nyomon követhető mérkőzés, a Soproni Liga 9. fordulójában kerül megrendezésre.
A DVSC szakmai stábjának tagja legutóbb az 1997-98-as bajnokságban ült a Sóstói úti stadion kispadján, akkor az általa irányított Loki 4-2-es vereséget szenvedett. Aligha meglepő, hogy a DVSC-nél többször is dolgozó szakvezető kellemesebb emlékekkel szeretne távozni Nyíregyházáról, mint majd tíz évvel ezelőtt tette.
- 2004. november elseje óta vagyok újra tagja a Loki szakmai stábjának. Majd három éve, még Supka Attilával érkeztem a DVSC-hez. (Két héttel a legutóbbi Szpari – Loki meccs után vették át a csapatot.) – kezdte beszélgetésünket a szakvezető.
Lesznek-e hiányzók a szombati mérkőzésen?
- Igen, a műtét után lábadozó Szatmári Csabára még biztos nem számíthatunk. Valamint a szerdai, Vasas elleni Liga Kupa-meccsen a bokájára rúgást kapó Dzsudzsák Balázs játéka is igen kérdéses. Ő, a mai napon – csütörtökön – nem is edzett a csapattal.
Látta-e idén a Szparit játszani?
- Igen, több bajnokijukat is láttam a nyíregyháziaknak. A két televíziós találkozójukon kívül, élőben a helyszínen is megtekintettem már az ősszel a szombati ellenfelünket.
Milyen véleménnyel van a Nyíregyházáról?
- Meg kell mondanom, hogy egy nagyon masszív, jól szervezett, kellemetlen stílusú ellenféllel fogjuk magunkat szembetalálni szombat délután. Nehéz meccsre számítok, ahol az utolsó pillanatig koncentráltan, fegyelmezetten kell játszanunk. Bár a Nyíregyházára elsősorban a fegyelmezettség és az agresszív játék a jellemző, ennek ellenére vannak olyan játékosaik akik remekül szerveznek, rájuk nagyon oda kell majd figyelnünk.
Hogyan készülnek a „keleti-rangadóra”?
- Úgy, ahogy minden bajnoki mérkőzésre szoktunk. Holnap elemezzük majd a csapat előtt a Szpari játékát. Így mindenki láthatja az aktuális ellenfelünk erősségét és gyengeségét egyaránt. Aztán már csak saját magunkkal, a mi játékunkkal foglalkozunk. Biztos vagyok benne, hogy megfelelő – három pontot érő - taktikát fog vezetőedzőnk kitalálni szombatra.
Mennyiben más egy rangadó, egy „hétköznapi bajnokinál”?
- Annyiban mindenféleképpen, hogy a média kiemelt figyelmet fordít az ilyen találkozókra. Több helyről keresik ilyenkor az embert, illetve a televíziós csatornák is érdeklődést mutatnak a találkozó iránt. Remélem sokan lesznek kint, és egy remek hangulató, magas színvonalú mérkőzésen sikerül majd begyűjtenünk a három pontot.
A DVSC szakmai stábjának tagja legutóbb az 1997-98-as bajnokságban ült a Sóstói úti stadion kispadján, akkor az általa irányított Loki 4-2-es vereséget szenvedett. Aligha meglepő, hogy a DVSC-nél többször is dolgozó szakvezető kellemesebb emlékekkel szeretne távozni Nyíregyházáról, mint majd tíz évvel ezelőtt tette.
- 2004. november elseje óta vagyok újra tagja a Loki szakmai stábjának. Majd három éve, még Supka Attilával érkeztem a DVSC-hez. (Két héttel a legutóbbi Szpari – Loki meccs után vették át a csapatot.) – kezdte beszélgetésünket a szakvezető.
Lesznek-e hiányzók a szombati mérkőzésen?
- Igen, a műtét után lábadozó Szatmári Csabára még biztos nem számíthatunk. Valamint a szerdai, Vasas elleni Liga Kupa-meccsen a bokájára rúgást kapó Dzsudzsák Balázs játéka is igen kérdéses. Ő, a mai napon – csütörtökön – nem is edzett a csapattal.
Látta-e idén a Szparit játszani?
- Igen, több bajnokijukat is láttam a nyíregyháziaknak. A két televíziós találkozójukon kívül, élőben a helyszínen is megtekintettem már az ősszel a szombati ellenfelünket.
Milyen véleménnyel van a Nyíregyházáról?
- Meg kell mondanom, hogy egy nagyon masszív, jól szervezett, kellemetlen stílusú ellenféllel fogjuk magunkat szembetalálni szombat délután. Nehéz meccsre számítok, ahol az utolsó pillanatig koncentráltan, fegyelmezetten kell játszanunk. Bár a Nyíregyházára elsősorban a fegyelmezettség és az agresszív játék a jellemző, ennek ellenére vannak olyan játékosaik akik remekül szerveznek, rájuk nagyon oda kell majd figyelnünk.
Hogyan készülnek a „keleti-rangadóra”?
- Úgy, ahogy minden bajnoki mérkőzésre szoktunk. Holnap elemezzük majd a csapat előtt a Szpari játékát. Így mindenki láthatja az aktuális ellenfelünk erősségét és gyengeségét egyaránt. Aztán már csak saját magunkkal, a mi játékunkkal foglalkozunk. Biztos vagyok benne, hogy megfelelő – három pontot érő - taktikát fog vezetőedzőnk kitalálni szombatra.
Mennyiben más egy rangadó, egy „hétköznapi bajnokinál”?
- Annyiban mindenféleképpen, hogy a média kiemelt figyelmet fordít az ilyen találkozókra. Több helyről keresik ilyenkor az embert, illetve a televíziós csatornák is érdeklődést mutatnak a találkozó iránt. Remélem sokan lesznek kint, és egy remek hangulató, magas színvonalú mérkőzésen sikerül majd begyűjtenünk a három pontot.