Hetedszer megyünk Debrecenbe

A hazai mérlegünk ugyan pozitív a DVSC ellen, de Debrecenben egyszer sem tudtunk nyerni, döntetlen 1982. tavaszán született.
DVSC-TEVA – Nyíregyháza Spartacus
Soproni Liga, 24. forduló
Április 19. szombat 15.00
Debrecen, Oláh Gábor úti stadion
Vezeti: Bede Ferenc, asszisztensek: Szalai Zoltán, Tóth István

Az élvonalban a DVSC-vel tizennegyedszer csapunk össze, hetedszer megyünk Debrecenbe. A tizenhárom találkozóból hármat nyertünk meg, mindhármat itthon, így a hazai mérlegünk –kétszer végződött a meccs Nyíregyházán döntetlenre- pozotív a Loki ellen. Debrecenben viszont egyszer sem sikerült nyernünk, egyszer lett döntetlen a végeredmény, 1983 tavaszán. Érdekes, hogy eddig minden bajnoki évben ősszel játszottunk itthon és tavasszal a szomszédvárban.
A legtöbb gól 1998 őszén esett, akkor 4-2-re nyertünk Nyíregyházán, Kiss György, Kirchmayer, Novák és Kondora góljaival. A többi meccsen egyik csapat sem kapott kettőnél több gólt.
A debreceni vereségeink egy kivétellel 2-0-ásak voltak. Legutóbb 2005. tavaszán 2-1-re kaptunk ki. A hazaiak Éger tizenegyesével vezettek az első félidőben. Az 55. percben Lengyel volt szemfüles és egyenlített. Sajnos egy percen belül a mi védelmünk hibázott, ezt Böőr használta ki. A mostani keretünkből Ambrusz Árpi és Minczér volt ott legutóbb Debrecenben, a meccset egyébként ma három éve 2005. április 16-án játszottuk.
Az őszi meccsünkön Montvai középre lőtt labdáját George már a 9. Percben a hálóba továbbította. Kerekes Zsombor a 65. percben Dombi beívelését fejelte a hálóba, és így lett 1-1 a végeredmény. A mérkőzés sajnos másért is sokáig emlékezetes marad…
A DVSC-TEVA tavasszal egyszer Győrben (3-1) és egyszer otthon, az MTK-tól (0-2) kapott ki. Idegenben egyszer döntetlent játszott (Kaposváron 2-2), nyert Zalaegerszegen (1-2) és Angyalföldön (0-3). Othhon megverrte a DVTK-t (3-0), a Siófokot (2-0) és a Honvédot (1-0).

A csapatunk szurkolói csak Nyíregyházán tudják megvásárolni a jegyeket, melyek 1200 forintba kerülnek. A DVSC hatszáz darab belépőt biztosít a Szparinak.
Nyíregyházán három helyen is árusítják a belépőket:

Nyíregyháza Spartacus FC klubépület, földszint:
szerdától – péntekig 12.00 – 16.00 között

Vadon Sportbolt, Vay Ádám krt, az Univerzum keleti oldalával szemben

U2 és Tom Taylor márkabolt
Nyírplaza emeletén