Hetet lőttek Diósgyőrben -2009.12.07.-
Diósgyőri VTK –Nyíregyháza Spartacus 0–7 (0–2)
Liga Kupa, 10. forduló, A csoport
Diósgyőr, 200 néző. Vezette: Király G. (Gyarmati II, Tóth I.)
DVTK: Beszarion – Takács P., Horváth G., Jeknics (Viskovics, 60.), Vukadinovics – Huszák (Lipusz, 17.), Lippai, Búrány (Somodi, 27.), Ivancsics, Gohér (Nagy R., 57.) – Hvang Mu Rju (Balajti, a szünetben)
Vezetőedző: Aczél Zoltán
Nyíregyxháza Spartacus: Ovsiyenko – Lakatos I., Nánási, Kazura, Varga K. – Miskolczi (Oláh, 84.), Müller, Batizi (Farkas, 80.), Zabos (Minczér, 62.) – Andorka (Fekete Á., 81.), Honma (Pákolicz, 71.)
Vezetőedző: Szentes Lázár
Gólszerző: Andorka a 2., Honma a 12., Andorka az 59., Andorka a 70., Pákolicz a 80., Miskolczi (11-esből) a 84., Pákolicz a 87. percben.
Kiállítva: Besarion (a kapus a 16-oson kívül kezezett) a 25. percben.
A nyíregyházi csapatnál a lázas beteg Szentes Lázárt Brekk János helyettesítette a kispadon. A második percben szerzett gól megnyugtatta a Szparit, és a 12. percben már tovább sikerült növelni az előnyt. A széleken induló vendég akciók rendre veszélyt jelentettek. A hazaiak próba kapusa nagy hibája miatt a DVTK a 25. perctől emberhátrányban focizott.
A hatvanadik percben a Szpari harmadik gólját is megszerezte, és ez láthatóan mattolta a piros-fehéreket. A hajrában egymás után estek a gólok.
A Nyíregyháza Spartacus tovább jutott a legjobb nyolcba. Itt is csoport küzdelmek lesznek. Ellenfeleink:
DVSC
Honvéd
Videoton