Hetet lőttek Diósgyőrben -2009.12.07.-

A Szpari az utolsó idei tétmeccsén hét gólt lőtt a DVTK-nak.

Diósgyőri VTK –Nyíregyháza Spartacus 0–7 (0–2)

Liga Kupa, 10. forduló, A csoport

Diósgyőr, 200 néző. Vezette: Király G. (Gyarmati II, Tóth I.)

DVTK: Beszarion – Takács P., Horváth G., Jeknics (Viskovics, 60.), Vukadinovics – Huszák (Lipusz, 17.), Lippai, Búrány (Somodi, 27.), Ivancsics, Gohér (Nagy R., 57.) – Hvang Mu Rju (Balajti, a szünetben)

Vezetőedző: Aczél Zoltán

Nyíregyxháza Spartacus: Ovsiyenko – Lakatos I., Nánási, Kazura, Varga K. – Miskolczi (Oláh, 84.), Müller, Batizi (Farkas, 80.), Zabos (Minczér, 62.) – Andorka (Fekete Á., 81.), Honma (Pákolicz, 71.)

Vezetőedző: Szentes Lázár

Gólszerző: Andorka a 2., Honma a 12., Andorka az 59., Andorka a 70., Pákolicz a 80., Miskolczi (11-esből) a 84., Pákolicz a 87. percben.

Kiállítva: Besarion (a kapus a 16-oson kívül kezezett) a 25. percben.

A nyíregyházi csapatnál a lázas beteg Szentes Lázárt Brekk János helyettesítette a kispadon. A második percben szerzett gól megnyugtatta a Szparit, és a 12. percben már tovább sikerült növelni az előnyt. A széleken induló vendég akciók rendre veszélyt jelentettek. A hazaiak próba kapusa nagy hibája miatt a DVTK a 25. perctől emberhátrányban focizott.

A hatvanadik percben a Szpari harmadik gólját is megszerezte, és ez láthatóan mattolta a piros-fehéreket. A hajrában egymás után estek a gólok.

A Nyíregyháza Spartacus tovább jutott a legjobb nyolcba. Itt is csoport küzdelmek lesznek. Ellenfeleink:

DVSC

Honvéd

Videoton