Hétfőn két játékos érkezik
Hétfőn két új játékos érkezik a Szparihoz. Mindketten román állampolgárok, és a szomszéd ország élvonalában szerepeltek eddig- mondta lapunknak Révész Attila.
Hétfőn két játékos érkezik a Szparihoz, mindketten Romániából jönnek.
Marius Sava a tapasztaltabb közülük, 1978-ban született Craiovában. A középpályás 170 centi magas. A helyi élvonalbeli klubban kezdte felnőtt játékos pályafutását, és 1995-től 2001-ig ott is játszott. Egy évet az olasz másodosztályban, Genovában töltött el. Visszatért Craiovába, majd a National Bucarestben, Pitestiben és a Targu-Jiu-ban is focizott. Az utolsó idényt Cipruson töltötte. A román élvonalban 21 gólt lőtt. Ha meg tudnak egyezni a szerződés feltételeiről, akkor leigazolja a klub.
Perényi Mihály a közeli Nagykárolyban született 1982-ben, ahonnan 18 évesen a Dinamo Bukaresthez került a ballábas 180 centi magas középpályás. A következő három idényt másodosztályban játszotta, majd visszakerült a Dinamo Bukaresthez a 2003-2004-es szezonban, ott 15 meccsen szerepelt. Iasiban folytatta az első ligában. Ezután Petrözsénybe költözött, ahol a második ligás csapattal bajnok lett, így a következő évben ismét az élvonalba került. Legutóbb Constancában focizott, amely ugyan csak elsőligás gárda. Ő próbajátékra érkezik a Szparihoz.
Révész Attila szakmai igazgató a szpari.hu-nak azt is elmondta, hogyan értékeli a múlt heti munkát.
-Minden nap két edzéssel készültünk. Az első két nap az ismerkedéssel és a ráhangolással telt. Szerdától következett a kemény munka, kondicionális jellegű gyakorlatokat is végeztünk. A gárda keményen és becsülettel dolgozik, készül a rajtra. Viszonylag hamar megszokta a csapat az új felállást is. Úgy tapasztalom, hogy pár nap alatt korrekt kapcsolat alakult ki. Elégedettek lehetünk az eddig látottakkal. A jövő héten is napi két edzés lesz vagy amikor meccset játsszunk akkor csak délelőtt gyakorolunk- nyilatkozta Révész Attila
Mivel a stadionban a kapuk előtt a gyepet felújítják, így nem tudunk hazai pályán játszani.
Kedden a nagyváradi román második ligás gárdával a Bihorral mérkőzünk meg Derecskén, ötkor kezdődik a találkozó.
Csütörtökön a szomszédvár csapatával a Lokival focizunk Kemecsén. A rendezést a helyi klub magára vállalta, és négyszáz forintért árulják majd a belépőket. Kezdési idő: 17.00
Szombaton Egerbe utazunk egy négyes villámtornára, a Győr, a Kazincbarcika és az Eger lesz a többi résztvevő. Valószínűleg az első két meccsen az élvonalbeli csapatok játszanak az alacsonyabb osztályúakkal. Az első helyért a két győztes, a harmadikért a két vesztes küzd majd. A találkozók 45 percesek lesznek.
Marius Sava a tapasztaltabb közülük, 1978-ban született Craiovában. A középpályás 170 centi magas. A helyi élvonalbeli klubban kezdte felnőtt játékos pályafutását, és 1995-től 2001-ig ott is játszott. Egy évet az olasz másodosztályban, Genovában töltött el. Visszatért Craiovába, majd a National Bucarestben, Pitestiben és a Targu-Jiu-ban is focizott. Az utolsó idényt Cipruson töltötte. A román élvonalban 21 gólt lőtt. Ha meg tudnak egyezni a szerződés feltételeiről, akkor leigazolja a klub.
Perényi Mihály a közeli Nagykárolyban született 1982-ben, ahonnan 18 évesen a Dinamo Bukaresthez került a ballábas 180 centi magas középpályás. A következő három idényt másodosztályban játszotta, majd visszakerült a Dinamo Bukaresthez a 2003-2004-es szezonban, ott 15 meccsen szerepelt. Iasiban folytatta az első ligában. Ezután Petrözsénybe költözött, ahol a második ligás csapattal bajnok lett, így a következő évben ismét az élvonalba került. Legutóbb Constancában focizott, amely ugyan csak elsőligás gárda. Ő próbajátékra érkezik a Szparihoz.
Révész Attila szakmai igazgató a szpari.hu-nak azt is elmondta, hogyan értékeli a múlt heti munkát.
-Minden nap két edzéssel készültünk. Az első két nap az ismerkedéssel és a ráhangolással telt. Szerdától következett a kemény munka, kondicionális jellegű gyakorlatokat is végeztünk. A gárda keményen és becsülettel dolgozik, készül a rajtra. Viszonylag hamar megszokta a csapat az új felállást is. Úgy tapasztalom, hogy pár nap alatt korrekt kapcsolat alakult ki. Elégedettek lehetünk az eddig látottakkal. A jövő héten is napi két edzés lesz vagy amikor meccset játsszunk akkor csak délelőtt gyakorolunk- nyilatkozta Révész Attila
Mivel a stadionban a kapuk előtt a gyepet felújítják, így nem tudunk hazai pályán játszani.
Kedden a nagyváradi román második ligás gárdával a Bihorral mérkőzünk meg Derecskén, ötkor kezdődik a találkozó.
Csütörtökön a szomszédvár csapatával a Lokival focizunk Kemecsén. A rendezést a helyi klub magára vállalta, és négyszáz forintért árulják majd a belépőket. Kezdési idő: 17.00
Szombaton Egerbe utazunk egy négyes villámtornára, a Győr, a Kazincbarcika és az Eger lesz a többi résztvevő. Valószínűleg az első két meccsen az élvonalbeli csapatok játszanak az alacsonyabb osztályúakkal. Az első helyért a két győztes, a harmadikért a két vesztes küzd majd. A találkozók 45 percesek lesznek.