Hiányzók, sérültek

Már egyik csapat sem fogja tudni pályára küldeni azt a 11 labdarúgót, aki az áprilisi mérkőzésen pályára lépett. nézzük meg, kik lesznek a hiányzók...
 

Előbbi cikkünkben már említettük a legutóbbi Újpest – Nyíregyháza bajnokit. Alábbi írásunkban megnézzük, hogy vajon hányan lépnek pályára szombaton azok közül, akik a két csapat legutóbbi találkozóján kifutottak a gyepre.

 

Nézzük akkor, hogy az április 7-én megrendezett tavaszi fővárosi találkozón kik szerepeltek kezdőként a két csapatban.

Újpest: Balajcza – Regedei, Bozic, Böjte, Korcsmár – Hajdú, Habi, Haman – Foxi – Kovács Z., Moldovan

Nyíregyháza: Illyés – Zaleh, Mboussi, Ambrusz, Cornaci – Vukadinovics, Hegedüs, Ramos, Granát, Lippai – Dosso

Gólszerző: 83. p. Dourandi

 

Az egészen biztos, hogy a fentebb olvasott 22 játékos közül többen nem fognak pályára lépni a Megyeri úti stadionban. Az Újpestnél például teljesen újak lesznek a támadók. Időközben ugyanis elköszönt többek közt: a remek irányító Foxi Kethevoama, az ősújpesti Kovács Zoltán (itt jegyezném meg, hogy az újpesti drukkerek kedvence már zöld-fehér mezben a Győri ETO labdarúgójaként riogatja az ellenfeleket), valamint a Nyíregyházán is megfordult Moldovan Tibor.

 

A Szparinál is vannak változások. Az áprilisi mérkőzésen a kezdőben helyet kapó Dejan Vukadinovics már Fehéroroszországban, Granát Balázs pedig Pápán kezd beilleszkedni új csapatába. Ráadásul többen is kisebb-nagyobb sérüléssel küzdenek. A sérültek jelenlegi (szerda délelőtti) állapotával kapcsolatban a Szpari klubmenedzserét, Révész Attilát kérdeztük.

Ambrusz Árpi a kiújult vállsérülése miatt még különmunkát végez, egyéni edzésterv alapján dolgozik. A speciális gyakorlatokat még 3 hétig fogja végezni, majd csak utána kapcsolódik be a közös gyakorlatokba. Hegedüs Tibi sajnos a szombati edzőmeccsen kapott egy erős rúgást a bokájára. Még mindig be van dagadva a lába, egyenlőre még nem edz, így az ő szombati szereplése eléggé kétséges. Claudio Cornaci (hasfalhúzódás), Mboussi Yves Simplice (térdszalag) és Sindou Dosso (combhúzódás) is apró sérüléssel bajlódik, ám ők együtt készülnek a csapattal, és szombaton nagy valószínűség szerint bevethető állapotban lesznek.”

 

A szakvezetőtől még azt is megkérdeztük, hogy mit vár az új igazolásoktól?

Bízok benne, hogy az előrejátékunk érettebb és pontosabb lesz az új igazolásaink segítségével. Nagy örömmel töltött el a tegnapi szurkolói ankéton tapasztalható nagy érdeklődés. Ami véleményem szerint elsősorban a tavalyi jó szereplésünknek, és a reménykeltő igazolásainknak volt köszönhető. Remélem, hogy szurkolóink érdeklődése egészen az idény végéig ki fogni tartani, sőt annál is tovább...”

 

A klubmenedzsertől még megtudtuk, hogy szombat délelőtt lesz egy kis átmozgató edzés a srácoknak. Aztán a pontszerzés reményében irány Újpest.

 

Érdekességként megemlíthető még, hogy a két csapat játékosai illetve szakemberei közt gyakran van olyan, aki mindkét klubnál megfordult már. Az újpestiek excsatára, Moldovan Tibor az őszi szezonban a Szparitól került a fővárosba. Említhetjük még Ivan Zalehet is, aki Argentinából előbb Újpestre, majd nyáron onnan Nyíregyházára igazolt. A márciusban csapatunkhoz visszatérő szakember Szabó András is újpesti kötődésű.

 

Újpesten sem számíthatnak mindenkire a szakvezetők. A klub hivatalos honlapján jelentek meg az alábbiak:

 

Négy játékos végzett különmunkát, a szombati nyitófordulóban egyikük sem léphet pályára. Tisza Tibornak nyirokcsomó-gyulladás miatt ezen a héten is pihennie kell, remélhetőleg állapota annyit javul majd a következő napokban, hogy a jövő hét elején bekapcsolódhat a közös munkába. A térdszalag-húzódást szenvedett Kincses Péternek még két hetes különmunkára és erősítésre van szüksége ahhoz, hogy a többiekkel együtt edzhessen. Középpályásunk a jövő héttől már labdás feladatokat végezhet egyénileg. Takács Marcell a múlt héten pénteken, az iráni csapat elleni edzőmeccsen kapott rúgást a bokájára. Szerencsére szalag- vagy csontsérülésről nincs szó, ám a keletkezett vérömleny miatt a fiatal támadó külön edz és kezelésekre jár. Egyre jobb fizikai állapotnak örvend Christian Ebala, aki a jövő héttől már labdás gyakorlatokat is végezhet az erősítő gyakorlatok mellett, igaz egyelőre csak egyénileg.

(forrás: www.ujpestfc.hu)

 

Akárhogy is állnak fel a csapatok, egy biztos: még egyszer nem fordulhat elő a győri eset. Az Újpestnek meg kell majd izzadnia azért, ha pontot akar szerezni szombaton a Szpari ellen.