Homma: ''A csapatérdek a legfontosabb''

Július elején csatlakozott a Nyíregyháza Spartacus keretéhez egy fürge, gólveszélyes támadó Homma Kazuo személyében.

homma_kazuo_418_20090728205751_186.jpg

 

 

Július elején csatlakozott a Nyíregyháza Spartacus keretéhez egy fürge, gólveszélyes támadó Homma Kazuo személyében. Sokan ugyan féltették, hogy másfél éves DVTK-s „előéletével” nehezen fogja megkedvelni őt a nyíregyházi publikum. Ehhez képest most ott tartunk, hogy jelenleg Homma Kazuo az egyik legnépszerűbb játékosa a Szparinak. A négy nyelven beszélő 29 éves japán támadónak ezért nem kellett mást tennie „csupán” hat mérkőzésen hatszor bevenni az ellenfelek kapuját. A nyitófordulóban a Vasas és a következő hazai meccsen az FTC ellen is kétszer-kétszer volt eredményes, míg Kaposváron és Debrecenben egyszer-egyszer talált be a Soproni Liga góllövőlistáját vezető nyíregyházi támadó. A magyar élvonalban 65 mérkőzésen 24 gólt szerző támadó a szerda délelőtti edzés előtt nyilatkozott honlapunknak.

 

 

Amikor ideigazoltál, azt nyilatkoztad honlapunkon, tudod hogy az előző állomáshelyed szurkolói és a nyíregyházi ultrák nem igazán kedvelik egymást. Éppen ezért neked gólokkal kell bizonyítanod, hogy befogadjanak a Szpari szurkolók. A gólok megvannak, hogy érzed befogadtak?

Ezt még nem tudom megmondani. Hat forduló elteltével erre még igen nehéz válaszolnom. Persze fantasztikus érzés amikor a góljaim után nagyon örülnek a szurkolók és ünnepelnek, de ez elsősorban nem nekem szól, hanem annak, hogy kedvenc csapatuk gólt szerzett. Egy szezon 30 mérkőzésből áll, nem hatból. Ahhoz hogy igazán befogadjon a nyíregyházi közönség folyamatosan jó teljesítményt kell nyújtanom és további gólokat kell szereznem.

 

Remek formában vagy. Diósgyőrben másfél év alatt tizenötször, míg Nyíregyházán 6 meccs alatt már hatszor találtál be. Minek köszönhető ez?

Őszintén megmondva nem tudom, egyszerűen így sikerül. Pedig ugyanúgy készülök itt Nyíregyházán, mint ahogy az eddigi összes állomáshelyemen készültem. Pápán, Szegeden, Diósgyőrben is mindig arra törekedtem, hogy gólt, gólokat szerezzek. Most olyan passzban vagyok, hogy sikerül sokszor gólhelyzetbe kerülnöm, és ezeket jó százalékban ki is használom. Szerintem az is szerepet játszik benne, hogy nem tipikusan feltolt ék vagyok, hanem kicsit visszább a szélen játszok, így nagyobb terület van előttem és lendületből mehetek az ellenfél kapujára.

 

Volt már ilyen remek sorozatod?

Alacsonyabb osztályban már volt, de az élvonalban még nem volt ilyen sorozatom.

 

Mit tartasz a legnagyobb erényednek?

Az elindulásomat. Ezalatt nem csak a robbanékonyságomat értem, hanem az elindulás előtti közvetlen testcselt, a kitámasztást is. Általában az ellenkező irányba tett első mozdulatomat (Homma szerint: „kamumozgás”) „megeszi” az ellenfél, így a gyors irányváltoztatásom után már előnyre teszek szert. Nem tartom magam kimagaslóan gyors játékosnak. Inkább robbanékonynak, dinamikusnak valamint gólérzékenynek. Illetve elég jól érzékkel érkezem a kapu elé, és mostanában remek százalékban használom ki a lehetőségeimet.

 

Hogyan értékeled az első hat fordulót a csapat szempontjából?

Szerintem több megszerzett pontnál is járhatnánk, hiszen több van bennünk mint amit az eddig összegyűjtött nyolc pont jelez. A két vesztes találkozót is megnyerhettük volna. Viszont a fociban nincsen "ha" illetve "volna". Sajnos mindig az van, amit az eredményjelző mutat 90 perc után. Meg voltak a lehetőségeink Pakson és Debrecenben is, de sajnos kihagytuk azokat.

 

Mit vársz a jövőhét szombati Fehérvár elleni bajnokitól?

Természetesen győzelmet, ez nem is lehet kérdéses. Én minden meccstől győzelmet várok.

 

Közel két hónap után milyenek ítéled meg Nyíregyházát? Van-e már kedvenc helyed?

Sikerült hamar beilleszkednem, megszeretnem a várost. Ugyan még nincs két hónapja, hogy itt élek, de már vannak barátaim – focisták, és a focin kívüli világból egyaránt - akik segítenek, akikkel a szabadidőmet el tudom tölteni. Velük rendszeresen el szoktam járni az egyik helyi étterembe, ahol nagyon jól, nagyon finoman főznek. Nagyon szeretem az ottani ízeket, illetve magát a helyet is.

 

Szabadidődet mivel töltöd?

Nagyon szeretek főzni, a barátokkal étterembe járni és internetezni. Rendszeresen beszélgetek a világhálón az édesanyámmal, a húgommal valamint az otthoni barátaimmal. Az édesanyámnak minden mérkőzésről részletesen beszámolok. Nagyon örül neki, hogy már hat gólnál tartok. Az otthoni barátaimmal pedig nem a fociról, hanem csupa egyéb dolgokról szoktunk beszélgetni.

 

Mik a céljaid az idei szezonra?

A legfontosabb az, hogy a csapat minden meccset megnyerjen. Persze azt is nagyon szeretném, ha én minél több gólt szereznék, de a saját érdekeimnél sokkal fontosabb a csapat érdeke, hiszen azért szerződtettek, azért jöttem Nyíregyházára, hogy minél jobban szerepeljen a Szpari.

 

Azért a gólkirályi cím érdekel?

Persze, hiszen minden egyes gólommal a csapatot is segítem egyben.