Homma a Szparihoz igazolt
Homma Kazuo a Nyíregyháza Spartacushoz igazol, itt folytatja pályafutását.
Homma Kazuo az előző bajnokságban a DVTK-ban focizott, és nyolc gólt szerzett. A Nyíregyháza Spartacus mind a DVTK-val, mind a játékossal megegyezett az átigazolásról. Hommával két éves szerződést kötött a klubunk, amit aláírásukkal is szentesítettek a felek.
A japán focista Yokohamában, az ország második legnagyobb városában született 1980-ban. Európában először Szerbiában mutatkozott be. Itthon a Pápa és a Szeged együttesében is szerepelt. 2008-ban került Miskolcra. Az élvonalban eddig 59 mérkőzésen szerepelt, és 18 gólt szerzett. Tavaly a DVTK minden bajnoki meccsén pályára lépett a gyors csatár.
A játékos ma délután csatlakozik a Kassára utazó együtteshez, és pályára lépése is elképzelhető. A hét hátra lévő részét ő is Abaújszántón tölti, aztán hétvégén költözik végleg Nyíregyházára.
Nyíregyházának eddig csak a kíváló Cantemus énekkara révén vannak aktív kapcsolatai a felkelő nap országával. Emiatt a szabolcsi megyeszékhelyen sok japán kórista, kórusvezető megfordult, de Homma Kauzo lesz az első japán, és az első ázsiai focistája a klubunknak.
Sok sikert kívánunk neki piros-kékben!