Homma vállalja a kihívást
Homma Kauzo az elmúlt héten csatlakozott a csapathoz, a támadó játékos másfél évig Miskolcon a DVTK együttesében focizott. A 2008-2009-es bajnokságban nyolcszor talált a kapuba.
- Milyenek az első élményeid a Szparinál és Nyíregyházán?
- A múlt héten még Abaújszántón kapcsolódtam a csapathoz. Még aznap elutaztunk Kassára, ahol egyből meccset is játszottunk. A mérkőzésen, ahhoz képest, hogy először szerepeltem a Spartacusban, sikerült jól beilleszkednem a játékba. A következő napokban azt tapasztaltam, hogy a játékosok is befogadtak. Nyíregyházát most kezdem megismerni, még ideiglenes szálláshelyen alszom, most keressük az állandó lakóhelyet. De itt a városban is jók az első élményeim. Most jól érzem magam.
- Arról biztosan halottál, hogy a két csapat -korábbi együttesed és a Szpari- között nagyon nagy a rivalizálás, ami több évtizedre nyúlik vissza, és a két klub helyezésétől függetlenül a két együttes összecsapása mindig rangadónak számít.
- Igen, hallottam erről. Nekem ez egy nagy kihívás. Bizonyítanom kell itt Nyíregyházán, a játékommal, a teljesítményemmel a Szpari szurkolóknak, hogy befogadjanak. Remélem sikeres leszek, és jó játékkal segítem a csapat eredményes szereplését, és befogadnak a nyíregyházi szurkolók.