Huszadszor egymás ellen, tízedszer Győrben
A hétvégén a 16. fordulóval folytatódik a Soproni Liga. A Szpari az élvonalban tizedszer látogat Győrbe.
Hétvégén a téli szünet után folytatódik a magyar élvonalban a bajnokság. A tavaszi szezon még el sem kezdődött, de egy csapat sorsa már megpecsételődött, és tizenöt találkozó eredménye is eldőlt.
Az FC Sopron egyesületét törölték a bajnokságból. A hűség városának klubja nem volt hűséges szurkolóihoz, játékosaihoz, anyagi okok miatt a szünetben végleg lehúzták a rolót.
Amit ezzel kapcsolatban tudni kell: a Sopron csapatát törölték a 0 ponttal utolsó a tabellán, így meg van az egyik kieső csapat.
Mivel az egyesület a mérkőzések felét már lejátszotta, ezért a szabályok szerint, ezeket az eredményeket nem törlik. Minden csapat viszi magával a Sopron ellen ősszel elért eredményeit. A tavaszi idényben minden fordulóban az egyik csapat –a Sopron sorsolás szerinti aktuális ellenfele- szabadnapos lesz. A Sopron elleni mérkőzés eredményét 3-0-s győzelemmel a szabadnapos csapat javára írják. A Nyíregyháza Spartacus a negyedik fordulóban, március 15-én fogadná a Sopront, de szabadnapos lesz.
A másik tudnivaló, hogy a 17. –második tavaszi- fordulóban szerepelünk először itthon, de a Tatabánya elleni találkozót –mint ismert- zártkapuk mögött játssza le a Szpari.
Az első valódi hazai mérkőzés, és várhatóan a villanyfény bemutatója, március 29-én lesz, a város és a megye életében sporttörténeti jelentőségű meccsen Paks együttesét fogadjuk.
No, de ne szaladjunk ennyire előre.
Győri ETO – Nyíregyháza Spartacus
Február 23., szombat 14.00
Soproni Liga, 16. forduló, Rába-stadion-ETOPark
Vezeti: Bede Ferenc, asszisztensek: Márton Zsolt, Butkai Zsolt
A két csapat az élvonalban tizenkilencszer találkozott egy mással. Az első meccs 1980 őszén Győrben 0-0-ára végződött. A tizenkilencediket augusztus végén Nyíregyházán játszottuk –halasztott mérkőzés volt- és 1-0-ra nyert a csapatunk, Hegedüs Tibor az első félidő hajrájában –44. perc- fejelt egy pazar gólt Stevanovic kapujába.
A győriek ellen az első gólunkat egyébként az idősebb Cséke György 1981 őszén szerezte hazai pályán, a meccs 1-1-es döntetlenre végződött.
A két csapat tíz Nyíregyházi találkozóján négyszer a Szpari nyert, öt döntetlen született, egyszer kaptunk ki. Idegenben sokkal rosszabb a mérlegünk. A kilenc találkozóból hatot elveszítettünk. 1984 tavaszán 7-2-re kaptunk ki az akkor kitűnő erőkből álló győri gárdától. Kétszer gól nélküli döntetlent harcoltunk ki, és eddigi egyetlen győri győzelmünket 1999-ben értük el, akkor Ács Guszti szerezte a gólt. A Szpari szombaton a 284-dik bajnoki meccsét játssza az élvonalban.
A győri gárdánál csatár gondokkal küzdenek, miután Bogdanovicsot visszarendelték Debrecenbe, Bajzát pedig megsérült. Az átigazolási időszakban afrikai labdarúgók is érkeztek a Rába partra: a gaboni Copa, húszéves szervező középpályás, a mali Traoré, aki amolyan mindenes a középpályán, de a védelemben is bevethető, a kameruni Eugene védekező középpályás, ő Siófokról érkezett Győrbe.
Az FC Sopron egyesületét törölték a bajnokságból. A hűség városának klubja nem volt hűséges szurkolóihoz, játékosaihoz, anyagi okok miatt a szünetben végleg lehúzták a rolót.
Amit ezzel kapcsolatban tudni kell: a Sopron csapatát törölték a 0 ponttal utolsó a tabellán, így meg van az egyik kieső csapat.
Mivel az egyesület a mérkőzések felét már lejátszotta, ezért a szabályok szerint, ezeket az eredményeket nem törlik. Minden csapat viszi magával a Sopron ellen ősszel elért eredményeit. A tavaszi idényben minden fordulóban az egyik csapat –a Sopron sorsolás szerinti aktuális ellenfele- szabadnapos lesz. A Sopron elleni mérkőzés eredményét 3-0-s győzelemmel a szabadnapos csapat javára írják. A Nyíregyháza Spartacus a negyedik fordulóban, március 15-én fogadná a Sopront, de szabadnapos lesz.
A másik tudnivaló, hogy a 17. –második tavaszi- fordulóban szerepelünk először itthon, de a Tatabánya elleni találkozót –mint ismert- zártkapuk mögött játssza le a Szpari.
Az első valódi hazai mérkőzés, és várhatóan a villanyfény bemutatója, március 29-én lesz, a város és a megye életében sporttörténeti jelentőségű meccsen Paks együttesét fogadjuk.
No, de ne szaladjunk ennyire előre.
Győri ETO – Nyíregyháza Spartacus
Február 23., szombat 14.00
Soproni Liga, 16. forduló, Rába-stadion-ETOPark
Vezeti: Bede Ferenc, asszisztensek: Márton Zsolt, Butkai Zsolt
A két csapat az élvonalban tizenkilencszer találkozott egy mással. Az első meccs 1980 őszén Győrben 0-0-ára végződött. A tizenkilencediket augusztus végén Nyíregyházán játszottuk –halasztott mérkőzés volt- és 1-0-ra nyert a csapatunk, Hegedüs Tibor az első félidő hajrájában –44. perc- fejelt egy pazar gólt Stevanovic kapujába.
A győriek ellen az első gólunkat egyébként az idősebb Cséke György 1981 őszén szerezte hazai pályán, a meccs 1-1-es döntetlenre végződött.
A két csapat tíz Nyíregyházi találkozóján négyszer a Szpari nyert, öt döntetlen született, egyszer kaptunk ki. Idegenben sokkal rosszabb a mérlegünk. A kilenc találkozóból hatot elveszítettünk. 1984 tavaszán 7-2-re kaptunk ki az akkor kitűnő erőkből álló győri gárdától. Kétszer gól nélküli döntetlent harcoltunk ki, és eddigi egyetlen győri győzelmünket 1999-ben értük el, akkor Ács Guszti szerezte a gólt. A Szpari szombaton a 284-dik bajnoki meccsét játssza az élvonalban.
A győri gárdánál csatár gondokkal küzdenek, miután Bogdanovicsot visszarendelték Debrecenbe, Bajzát pedig megsérült. Az átigazolási időszakban afrikai labdarúgók is érkeztek a Rába partra: a gaboni Copa, húszéves szervező középpályás, a mali Traoré, aki amolyan mindenes a középpályán, de a védelemben is bevethető, a kameruni Eugene védekező középpályás, ő Siófokról érkezett Győrbe.