Idegenben is győzelem a cél -2010.09.09-
Szatke Zoltán elmondta a Szpari a hétvégén a rivális otthonában is győzelemre tör.
A REAC elleni mérkőzés előtt Szatke Zoltánt kérdeztük, mit vár a találkozótól.
- Volt egy számodra is emlékezetes REAC elleni meccsünk, amin itthon 2-0-ra nyertünk. Azon a találkozón, 2007-ben búcsúztál a profi pályafutásodtól.
- Visszaemlékezve még mindig kis szomorúsággal tölt el, hogy búcsúztam a nyíregyházi focitól, de egy valóban emlékezetes, szép esemény volt. A saját közönségünk előtt búcsúztatott a vezetőség és a csapat, és én is elköszöntem a szurkolóktól. Számomra is érdekes lesz újra a REAC csapatával találkozni, igaz most idegenben lesz a meccs. A csapat háza táján most rendben mennek a dolgok. Az elmúlt fordulók sikerei sokat javítottak a csapat lelkiállapotán. Jó a hangulat, de továbbra is a talajon kell maradnunk, mert mi a feljutásra készülünk, és még csak az elején tartunk a bajnokságnak. Akkor lehetünk sikeresek, ha minden mérkőzésre nagyon koncentrálunk. Tudjuk, hogy egy olyan csapat otthonába utazunk, amelyik ugyanúgy célként tűzte ki a feljutást, mint mi. Ezért sem lesz könnyű meccs. Ezekre mondják, hogy hat pontos meccsek. Mi úgy készülünk, hogy győzni akarunk a REAC ellen is.
- A REAC kerete sokat változott 2007-es szezon óta, amikor legutóbb találkoztunk velük. De két játékosuk Nyerges és Torma most is szerepet kap.
- Ők,különösen Nyerges, hosszú éveken keresztül meghatározó játékosai voltak a REAC-nak. Nyergest személyesen is ismerem, hisz védőjátékosként sokszor kerültem vele szembe. Nagyon gól érzékeny támadó, nagyon oda kell rá figyelni. A legfontosabb, hogy a saját játékunkat tudjuk játszani, akkor meg tudjuk nyerni a mérkőzést.