Idegenben két pontot szereztek

A Vasas eddig hatszor játszott idegenben, négyszer kaptak ki, és kétszer döntetlent játszottak.
Nyíregyháza Spartacus – Vasas
Soproni Liga, 15. forduló
November 24. szombat, 13.00
Nyíregyháza, Városi Stadion
Vezeti: Vad II. István (Kelemen Attila, Fehér Gyula)

A Vasas ebben a bajnokságban idegenben még nem tudott nyerni. Hatszor vendégeskedtek. A második fordulóban a REAC-tól 2-0-s vereséget szenvedtek. Székesfehérváron 5-2-re kaptak ki. Újpesten 1-1-es döntetlent értek el. A debreceni látogatásuk 2-0-s vereséggel végződött.
Zalegerszegen játszották idegenbeli második döntetlenjüket: 3-3. Kaposváron 1-0-s vereséget szenvedtek.
A Vasas a hat meccsen két pontot szerzett, és 6-14 a lőtt és kapott gólok aránya. Az újpesti, zalaegerszegi és kaposvári eredményük jelzi, hogy bár nem győztek idegenben, de nem is könnyű ellenfelek vendégként.
Hazai pályán nyolcszor szerepeltek háromszor nyertek (-Tatabánya 3-1, -Sopron 2-0, -Paks 3-2, háromszor ikszeltek ( -DVTK 0-0, -Siófok 0-0, -Győr 1-1) és kétszer kaptak ki ( -MTK 0-3, -Honvéd 0-2). Az utzolsó bajnoki eredményük a Győr elleni döntetlen.
A táblázaton tizenegyedikek, 14 pontot szereztek, ugyanannyit, mint a tizedik Siófok és eggyel többet a REAC, Paks és DVTK csapatainál. A gólkülönbségük: 15-23.
A Vasas góljain kilencen osztoznak, Lázok és Németh N. lőtt hármat-hármat, Tandari és Tóth kettőt-kettőt.

A Vasas csapata múlt szombaton az MTK-val játszott edzőmérkőzést, három szenegáli és egy kameruni labdarúgót is teszteltek. A válogatottjai nélkül kiálló listavezető ellen 1-1-es döntetlent játszottak. A klub hivatalos honlapjának értékelése szerint a próba játékosok stabilitást jelentettek a csapatnak. Információink szerint az újonnan érkezett focistákat december elején akarják tovább tesztelni. Az edzőmérkőzés után Mundi játékát dicsérte a csapat tudósítója.