Idénynyitó és búcsúztatás

Újra élvonalbeli meccsen láthatjuk a Szparit, a nyíregyházi stadionban. A mérkőzésen búcsúzik a profi focit befejező Szatke Zoli.
NB I., 3. forduló augusztus 4., szombat, 17.30
Nyíregyháza Spartacus – REAC
Vezeti: Iványi Zoltán (Albert István, Medovarszki János)

Kétszeresen is premiert láthatunk szombaton a stadionban, először láthatjuk a tizedik élvonalbeli idényében hazai pályán a Szparit, és első alkalommal focizunk az NB-I-ben a REAC csapatával. A rákospalotai csapat edzője Aczél Zoltán, a napokban lett a segítője Nagy Sándor, aki az Őze csapat egyik alap játékosa volt, tavaly még a nyíregyházi utánpótlásban dolgozott. A tatabányai meccsünkön ő térképezte fel a játékunkat. A meccs után dicsérte a Szpari támadó szellemű játékát.
A vendég együttessel további két ismerős is érkezik a stadionba, Madar Csaba és Virág Aladár. Madar egyébként hétfőn gólt szerzett a Vasas ellenei meccsen és volt egy másik jól eltalált lövése is, amit a kapus mentett. Virág Aladár a Honvéd ellen egy félidőt focizott, míg hétfőn a hajrában volt tíz percig a pályán.

A Szpari az eddigi kilenc idényben, az első hazai bajnoki meccsén csak egyszer kapott ki. Az Őze csapat mutatkozott be 1998-ban vereséggel, akkor a Vasas nyert 2-0-ra. Négyszer döntetlen volt az eredmény. 1983-ban a Rába ETO ellen kezdett 2-2-vel a csapat, a legközelebbi idénynyitó kilenc év múlva következett, akkor az Újpesttel ikszelt (1-1) a csapat, míg 1999-ben a DVTK-val játszott 2-2-öt.
2004. augusztus 7-én a Békéscsabával játszottuk az idénynyitót, a vendégek vezettek egy góllal, majd Rob Kornél egyenlített a második félidőben, és ez is maradt a végeredmény. A csapatban szerepelt Ambrusz Árpi és Hegedüs Tibi is, mindkettőjüknek van esélyük, hogy szombaton a pályán egy sikeresebb nyitánynak legyenek a részesei. Természetesen játszott a meccsen Szatke Zoli is, aki most búcsúzik a profi pályafutásától.

Révész Attila elmondta, hogy még lendületesebb támadójátékot szeretne látni a csapattól, a cél a három pont itthon tartása.