Időjárás-jelentés, vagy még sem az?
Nyíregyházán augusztus 18-án 15 és 16 óra között 24 és 27 fok között változott a hőmérséklet. A vendégek gólja 27 fokos melegben született...
Augusztus 5-én a Budapest Honvéd – Fehérár FC mérkőzést Kispesten, a felújított stadionban villanyfénynél játszották. A mérkőzés kezdetekor (19.00) 27 fok volt a fővárosban, 20.40-kor 25 fokot mértek. Az eredmény ismert.
Augusztus 18-án a Nyíregyháza Spartacus – Fehérvár FC mérkőzést a nyíregyházi Városi Stadionban játszották ahol még nincs villanyfény. A mérkőzés kezdetekor (15.00) 24 fok volt Nyíregyházán, a csúcs hőmérséklet 27 fok volt a meccs alatt, 16.40-kor 25 fokot mértek.
15.07-kor Bozsics a kapufát találta el, 25 fokos melegben.
15.12-kor Sitku a kapufát találta el, 25 fokos melegben.
15.23-kor Bozsics újabb kapufája, a kontra után következő szögletnél Moldovan fölé fejel, 27 fokos melegben.
15.25-kor Miskolczi találta telibe a kapufát, továbbra is 27 fok van.
15.36-kor Farkas Balázs gólt lőtt, 27 fokban.
(Az időjárási adatokat az idokep.hu portálon olvashattuk.)
Részletezhetnénk a széljelentéseket is, amit a fehérvári játékosok ügyesen kihasználtak.
Folytathatnánk a sort, de minek?
17 óra előtt pár perccel, 25 fokos melegben a góllövő nyilatkozatában a második félidejei játékukról megjegyezte, hogy nagy meleg volt, kár, hogy nincs minden csapat pályáján világítás. Ne tagadjuk, nem esett jól, még akkor sem, ha valóban nincs még világítás Nyíregyházán. Senki sem szereti ha lesajnálják. Akkor meg különösen, ha erre nincs is ok.
Három érvünk is van, hogy semmi ok nem volt a világítással foglalkozni.
Az első: az előbbi időjárás-jelentésünk.
A második: a Szpari játékosai ugyanabban a melegben hagyták ki a helyzeteiket.
A harmadik: nem a világítás hiánya miatt, hanem a televíziós közvetítés miatt kellett 15 órakor játszani a meccset!
Ezt a nyilatkozatot a játékos épp abban a televízióban mondta el, amelyikben közvetítették a meccset. Mint köztudott, a mérkőzés időpontját pont a televízió miatt hozták előre.
Ez van. A labdarúgás a televízióktól kapja a legtöbb pénzt (jobb helyeken nem is keveset), cserébe a focistáknak akkor kell focizni, amikor a televíziósok akarják. Így eshetett meg, hogy Székesfehérváron már a góllövés pillanatában megtapsolhatták Farkas Balázst. Tegyük hozzá a lövésével kiérdemelte. Így van ez a nálunk kicsit melegebb Olaszországban is, vagy a legnagyobb hőségben megrendezett világbajnokságok idején.
A visszavágót valamikor jövő áprilisban rendezik. Vélhetően villanyfénynél, remélhetően ideális időben.
Szurkolóinknak jegyezzük meg, hogy a világítás megépítésére a versenytárgyalás folyamatban van. Annak törvényes lezárulása után kezdődhet a szerelés.
Augusztus 18-án a Nyíregyháza Spartacus – Fehérvár FC mérkőzést a nyíregyházi Városi Stadionban játszották ahol még nincs villanyfény. A mérkőzés kezdetekor (15.00) 24 fok volt Nyíregyházán, a csúcs hőmérséklet 27 fok volt a meccs alatt, 16.40-kor 25 fokot mértek.
15.07-kor Bozsics a kapufát találta el, 25 fokos melegben.
15.12-kor Sitku a kapufát találta el, 25 fokos melegben.
15.23-kor Bozsics újabb kapufája, a kontra után következő szögletnél Moldovan fölé fejel, 27 fokos melegben.
15.25-kor Miskolczi találta telibe a kapufát, továbbra is 27 fok van.
15.36-kor Farkas Balázs gólt lőtt, 27 fokban.
(Az időjárási adatokat az idokep.hu portálon olvashattuk.)
Részletezhetnénk a széljelentéseket is, amit a fehérvári játékosok ügyesen kihasználtak.
Folytathatnánk a sort, de minek?
17 óra előtt pár perccel, 25 fokos melegben a góllövő nyilatkozatában a második félidejei játékukról megjegyezte, hogy nagy meleg volt, kár, hogy nincs minden csapat pályáján világítás. Ne tagadjuk, nem esett jól, még akkor sem, ha valóban nincs még világítás Nyíregyházán. Senki sem szereti ha lesajnálják. Akkor meg különösen, ha erre nincs is ok.
Három érvünk is van, hogy semmi ok nem volt a világítással foglalkozni.
Az első: az előbbi időjárás-jelentésünk.
A második: a Szpari játékosai ugyanabban a melegben hagyták ki a helyzeteiket.
A harmadik: nem a világítás hiánya miatt, hanem a televíziós közvetítés miatt kellett 15 órakor játszani a meccset!
Ezt a nyilatkozatot a játékos épp abban a televízióban mondta el, amelyikben közvetítették a meccset. Mint köztudott, a mérkőzés időpontját pont a televízió miatt hozták előre.
Ez van. A labdarúgás a televízióktól kapja a legtöbb pénzt (jobb helyeken nem is keveset), cserébe a focistáknak akkor kell focizni, amikor a televíziósok akarják. Így eshetett meg, hogy Székesfehérváron már a góllövés pillanatában megtapsolhatták Farkas Balázst. Tegyük hozzá a lövésével kiérdemelte. Így van ez a nálunk kicsit melegebb Olaszországban is, vagy a legnagyobb hőségben megrendezett világbajnokságok idején.
A visszavágót valamikor jövő áprilisban rendezik. Vélhetően villanyfénynél, remélhetően ideális időben.
Szurkolóinknak jegyezzük meg, hogy a világítás megépítésére a versenytárgyalás folyamatban van. Annak törvényes lezárulása után kezdődhet a szerelés.