Illyés ma nem akar sokat „dolgozni”!

Illyés Dániel Újpesten vált végleg élvonalbeli kapussá. Most a Szparival látogat a Megyeri útra.
Ma este az Újpesttel játszik bajnokit a csapatunk. Az elmúlt három évtizedben több olyan labdarúgó és szakember is akadt, aki mindkét klubhoz kötődik.
A játékosok közül elsőként említhetjük Szendrei Józsefet, aki Szolnokról érkezve a Szpariban védett először az élvonalban. Egy év után az Újpest szemet vetett rá, és a lilákhoz vezetett az útja. Ott hat idényt töltött el, sokan máig a legjobb újpesti portások közt tartják számon. A csodakapus a Betiz és a Cadiz színeiben a spanyol élvonalban is bizonyíthatta tudását. Ott is hamar a szurkolók kedvence lett. A Sóstói úti stadionban sok nagyszerű hálóőr megfordult már, de máig is „Csámpi”, azaz Szendrei a „number one”.

A mai Újpest-Szparin csapatunk kapuját minden valószínűséggel Illyés Dániel őrzi. A hálóőr fordított utat járt be, ő Újpesten lett élvonalbeli portás, és onnan némi kitérő után érkezett a Szparihoz.

- Milyen vissza menni a Megyeri útra- kérdeztük Illyés Dánielt a Szpari kapusát.
- Nem tagadom, hogy újpesti kötődésű vagyok. Ott alakult ki először egy érzelmi kötődés a klub iránt. Engem örömmel tölt el, ha abban a stadionban játszhatok, a lilák ellen szerepelhetek. Így nagyon várom ezt a meccset. Pozitív érzésekkel megyek Újpestre.
- Mikor játszottál legutoljára az Újpest ellen?
- Egy évvel ezelőtt a REAC kapuját védtem, 0-0 lett a végeredmény, és a mezőny legjobbja voltam.
- Most is az leszel?
- Nem szeretnék az lenni, remélem, hogy nem lesz túl sok dolgom, mert a csapattársaim ezt megakadályozzák. A magyar élvonal kiegyensúlyozott, minden eredmény előfordulhat. Annak ellenére, hogy a második helyezett otthonába megyünk, nekünk is van esélyünk, ha jól játszunk. Az újpesti támadó foci ellenszerét már az első percekben meg kell találni. Ha megtudjuk törni a kezdeti lendületüket, akkor zavarba hozhatók.