Ilyen még nem volt

Szombaton Kecskeméten szerepel a Szpari, a két együttes az élvonalban még soha nem találkozott.

Kecskeméti TE-ERECO – Nyíregyháza Spartacus

Soproni Liga, 5. forduló

Augusztus 23. szombat, 20.00

Kecskemét, Széktói Stadion, férőhely: 6300 fő

Vezeti: Bognár Tamás, asszisztensek: Albert István, Medovárszki János

 

A Kecskeméti TE ugyan hosszabb múltra tekint vissza, mint a nyíregyházi minőségi labdarúgás – a klubot 1911-ben alapították-, de története során most először játszik a labdarúgás élvonalában. Így a Spartacus 303-ik élvonalbeli meccsén először csap össze a két együttes a magyar élvonalban.

Ennek ellenére jól emlékezhetünk a Kecskeméti TE együttesére, hisz a 2005-2006-os és az emlékezetes 2006-2007-es bajnokságban is, az NB II Keleti csoportjában találkozhattunk velük.

A hazai gárdából ismerhetjük Némedit, aki korábban a Szpariban is focizott, és Motvai Tibort. Ő idén került Kecskemétre, és előtte a bajnok csapatunk tagja volt. A csatár így két egymást követő évben is bajnok lett, és mindkétszer megelőzve az FTC-t.

 

A legutóbbi Kecskeméten játszott meccsen 2-1-re nyert a Szpari, Sztipánovics és Vukadinovic góljaival.

Bognár Tamás a tavalyi MTK elleni meccsünket vezette a Hungária körúton.