Irány Budapest!
A Szpari a Hungária körútra látogat hétfőn, a bajnokságban először játszunk a fővárosban. Az MTK hazai környezetben csak a Honvédtól szenvedett vereséget.
MTK Budapest – Nyíregyháza Spartacus
Soproni Liga, 12. forduló
Október 22. hétfő, 18.00
Helyszín: Budapest, Hidegkúti Nándor Stadion
Játékvezető: Bognár Tamás, asszisztensek: Hegyi Péter dr., Huszár Balázs
Bár a feljutás után már a fél országot bejárta a Szpari (Tatabánya, Sopron, Paks, Diósgyőr, Siófok) a fővárosban most először szerepelünk bajnoki meccsen. Legutóbb, május 12-én a Budafok ellen léptünk pályára Budapesten (2-3). Pesten utoljára -ki ne emlékezne- április 30-án vizitáltunk az Üllői úton 1-1-es döntetlent játszottunk teltház előtt. Az a meccs is hétfőn volt, az is szabadnapon, és azt is közvetítette a televízió.
Jövő hétfőn a kettőszáznyolcvanadik élvonalbeli bajnoki meccsét játssza a Szpari.
Az MTK-val eddig az élvonalban tizennégy bajnokit vívtunk. A hét budapesti mérkőzésünkből csak a legelsőn –1980.- nyertünk 1-2-re, Kiss Miklós és Szekrényes András rúgta a gólokat. Egyszer végződött döntetlenre az MTK otthonában vívott párharcunk, ötször kikaptunk.
Az MTK
Legutóbb 2004-ben járt a Szpari a Hungária körúton, akkor 3-0-ra nyert az MTK.
Akkor is szerepelt az MTK-ban Végh, Lambulic, Pollák és Kanta József, ők most is a fővárosiaknál játszanak. A Szpari mostani keretéből Miskolczi László és Zabos Attila játszott a 2004-es mérkőzésen, igaz akkor még egymás ellen fociztak.
Az MTK négy ponttal előzi a Spartacust és harmadik a tabellán 25-11-es gólkülönbséggel. Hat meccset játszottak hazai környezetben, csak a Honvédtól kaptak ki 2-1. Ikszeltek az Újpesttel (0-0) és a Győrrel(2-2), nyertek a Fehérvár FC (2-0), a DVSC (3-2) és a ZTE (4-1) ellen. Legutolsó bajnokijukon Angyalföldön nyertek 3-0-ra.
Soproni Liga, 12. forduló
Október 22. hétfő, 18.00
Helyszín: Budapest, Hidegkúti Nándor Stadion
Játékvezető: Bognár Tamás, asszisztensek: Hegyi Péter dr., Huszár Balázs
Bár a feljutás után már a fél országot bejárta a Szpari (Tatabánya, Sopron, Paks, Diósgyőr, Siófok) a fővárosban most először szerepelünk bajnoki meccsen. Legutóbb, május 12-én a Budafok ellen léptünk pályára Budapesten (2-3). Pesten utoljára -ki ne emlékezne- április 30-án vizitáltunk az Üllői úton 1-1-es döntetlent játszottunk teltház előtt. Az a meccs is hétfőn volt, az is szabadnapon, és azt is közvetítette a televízió.
Jövő hétfőn a kettőszáznyolcvanadik élvonalbeli bajnoki meccsét játssza a Szpari.
Az MTK-val eddig az élvonalban tizennégy bajnokit vívtunk. A hét budapesti mérkőzésünkből csak a legelsőn –1980.- nyertünk 1-2-re, Kiss Miklós és Szekrényes András rúgta a gólokat. Egyszer végződött döntetlenre az MTK otthonában vívott párharcunk, ötször kikaptunk.
Az MTK
Legutóbb 2004-ben járt a Szpari a Hungária körúton, akkor 3-0-ra nyert az MTK.
Akkor is szerepelt az MTK-ban Végh, Lambulic, Pollák és Kanta József, ők most is a fővárosiaknál játszanak. A Szpari mostani keretéből Miskolczi László és Zabos Attila játszott a 2004-es mérkőzésen, igaz akkor még egymás ellen fociztak.
Az MTK négy ponttal előzi a Spartacust és harmadik a tabellán 25-11-es gólkülönbséggel. Hat meccset játszottak hazai környezetben, csak a Honvédtól kaptak ki 2-1. Ikszeltek az Újpesttel (0-0) és a Győrrel(2-2), nyertek a Fehérvár FC (2-0), a DVSC (3-2) és a ZTE (4-1) ellen. Legutolsó bajnokijukon Angyalföldön nyertek 3-0-ra.