Ismét Bőcsön kezdjük a Magyar Kupát
Az idén is Bőcs ellen kapcsolódunk be a kupa küzdelmeibe. Döntetlen esetén 2x15 hosszabbítás, majd ha szükséges büntetők döntenek a továbbjutásról.
Bőcs KSC – Nyíregyháza Spartacus
Magyar Kupa, 3. forduló, a továbbjutás egy mérkőzésen dől el
Szeptember 3. szerda, 15.30
Bőcs, vezeti: Farkas Ádám asszisztensek: Szalai Zoltán, Varga Gábor
Szerdán kerül sorra a Magyar Kupa országos főtábláján a harmadik forduló. Ötvennyolc csapat küzd a 32-be jutásért, a három nemzetközi kupában szerepelt együttes csak a negyedik fordulóban kapcsolódik be a küzdelmekbe.
A lebonyolítás a tavyalyihoz képest jelentősen megváltozott:
„- Egy mérkőzésen dől el a továbbjutás.
- Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény – függetlenül a csapatok osztályba sorolásától –, akkor 2 x 15 perces hosszabbítás következik. Amennyiben a hosszabbítás után is döntetlen az eredmény, akkor a továbbjutás, illetve a kupagyőzelem a büntető pontról végzett rúgásokkal dől el a Labdarúgás Játékszabályainak rendelkezései szerint.”
Nem változott az ellenfél. Az előző évi kupa küzdelmek során is a harmadik fordulóban csatlakozott a küzdelmekhez a Szpari, és akkor is Bőcs ellen kezdtünk. A mérkőzésen 2-0-ra nyertünk, a gólszerzők George és Vukadinovic voltak. Cséke György tavaly is szerepelt a kupa meccsen, ezúttal is várhatóan pályán lesz, de az ellenfél csapatában.
Révész Attila:
- Elsőrendű célunk, hogy a bajnokságban jól szerepeljünk. Ugyanakkor a kupában is szeretnénk minél előbbre jutni. Ráadásul a kupában lehet esélyünk arra, hogy korábbi eredményeinket túlszárnyaljuk. Mindenképpen tovább akarunk versenyben maradni, mint tavaly. Erre most van is esélyünk. Ehhez szerdán meg kell verni a Bőcsöt. Nem lesz könnyű feladat, hisz nyilvánvalóan mindent megtesz majd az ellenfelünk, a keleti csoport éllovasa. A csapatnak nagyon jót tenne a kaposvári utazás előtt egy újabb önbizalom növelő siker.
A klubmnedzser elmondta, hogy az összeállítást eltiltások, adminisztratív teendők és sérülések is befolyásolják. Ambrusz és Odrobéna eltiltás miatt nem focizhat. Shevel ideiglenes vízuma lejár, bár időben megkezdték intézni a papírokat, de adminisztratív okok miatt még nem készült el a végleges. Szilágyi és Zaleh továbbra is sérült, Goia betegsége miatt hagyott ki egy hetet. Miskolczi Laci és Minczér Tibi is kisebb sérüléssel bajlódik, de Lippaival együtt ők is leülnek a kispadra.
Várható összeállítás: Illyés – Perényi, Mboussi, Hegedüs, Cornaci – Ramos, Hegedüs – Belényesi, Bárányos, Dosso - Apostu