Ismét Kispestre utazunk

Tegnap diósgyőri veresége ellenére a Fehérvár nyerte az őszi Liga Kupát, szombaton már a tavaszi sorozat kezdődik.
Honvéd – Nyíregyháza Spartacus
Liga Kupa, tavaszi sorozat, C csoport, 1. forduló
December 1. szombat, 13.00, Budapest, Bozsik-stadion
Vezeti: Nagy Róbert, asszisztensek: Ortó Gyula, Demeter János

Ismét a kispesti Bozsik-stadionba utazunk, oda ahol legutolsó idegenbeli tétmeccsünket is játsszottuk. A bajnokság utolsó előtti fordulójában a meccs előtt még listavezető Honvéddal 0-0-s döntetlenre végeztünk.
Az őszi Liga Kupa sorozatban a kispesti együttes az A csoportban szerepelt. Nyolc ponttal harmadikok lettek a 10 pontos Fehérvár és Újpest mögött. Kétszer nyertek a Paks ellen otthon (4-2) és az Újpest ellen idegenben (4-5). Kétszer döntetlen eredményt értek el. A Fehérvár ellen idegenben (2-2), az Újpest ellen otthon (1-1). Kispesten a Fehérvártól szenvedtek vereséget (0-3), és Pakson is kikaptak (4-0). Tizenkét gólt rúgtak a hat meccsen, és tizenhatot kaptak.
A Honvéd együttesében Filó és Zsolnai is játéklehetőséget kaphat.

A Szpari csapatában a legutóbbi kispesti összeállításhoz képest biztosan lesznek változások. Lippai Ákos legutóbb se szerepelt, de csak ma kezdte el az edzéseket, így most sem fog focizni. Sava megsérült, így ő sem lehet pályán. Bagoly Gábor deréksérülés miatt marad ki. Ambrusz Árpinak, mint írtuk lánya született, így ő sem utazik a csapattal. Perényi edzésben van, de még érzi a sérülését.
A szakvezetés élni kíván a zöldkártya lehetőségével, így a csapattal gyakorló román Bogdan Apostu és a horvát Igor Ruzsak is lehetőséget kaphat csatár poszton a szombati mérkőzésen.