Itthon tartanák a pontokat

Szombaton a REAC érkezik Nyíregyházára, a két csapat harmadszor csap össze az élvonalban.
 

Nyíregyháza Spartacus – REAC

Soproni Liga, 6. forduló

Augusztus 30. szombat, 20.00

Nyíregyháza, Városi Stadion

Vezeti: Bede Ferenc (Ortó Gyula, Márkus Tamás)

 

Az élvonalban harmadszor találkozik a két klub. Tavaly az idénynyitó mérkőzésen 2-0-ra nyert a csapatunk. A győzelmet a játékosaink Szatke Zolinak ajánlották, akit ezen a meccsen búcsúztattunk a szparista játékos pályafutásától. A gólokat Lippai és Bagoly Gábor szerezték.

A második meccset Sopronban játszotta a két együttes, akkor még nem volt világítás Rákospalotán, és ezért kellett a nyugati határszélre utazni. A REAC már 2-0-ra vezetett, de Kovács és Dosso góljaival a hajrában egyenlített a csapatunk.

A rákospalotai edző Aczél Zoltán, aki most a válogatottnál is dolgozik. A segítője Nagy Sándor, aki az Őze csapat egyik alap játékosa volt, tavaly nyárig a nyíregyházi utánpótlásban dolgozott. A nyáron a középpályára Erős és Dancs mellé a REAC Lisztest és Balaskót is leigazolta, így a vendégek középső sora tovább erősödött. A két rutinos csatáruk közül az idén Nyergesnek egyedül kell támadnia, mert Torma Gábor hosszabb ideje sérüléssel bajlódik. Nyerges és Lisztes már három gólnál tart, és Dancs is szerzett két találatot. Nem kell mondani, hogy Lisztes Krisztián különösen a pontrúgásokból veszélyes a kapura. A fővárosiak az eddigi meccseken kilenc gólt rúgtak és tizenegyet kaptak, ami mutatja, hogy a védelmük sebezhető. A legutolsó fordulóban Rákospalotán 2-1-re kikaptak a Fehérvártól. A vezető gólt Lisztes Krisztián szerezte a REAC-nak a tizenhatosról lőtt góllal.

A Nyíregyháza Spartacus ebben a bajnokságban hazai pályán nyert a Siófok ellen és 1-1-et játszott a DVSC-vel. A Szpari a tavaszi MTK meccs óta itthon nem kapott ki. A csapatunknak a Sóstói úton nyernie kell a REAC ellen, ha a tavalyi őszi teljesítményt meg akarjuk ismételni.

Cladio Cornaci egy mérkőzéses eltiltást kapott, így ő nem szerepelhet szombaton.

Hétközben kisebb-nagyobb sérülésekkel bajlódott Apostu, Miskolczi, Minczér. Goia hörgő betegsége sem gyógyult meg teljesen.

A találkozót Bede vezeti, legutóbb tavasszal Debrecenben találkozhattunk vele.