Januárban Kabaláson erősít a csapat

Révész Attila klubmenedzser elmondta, hogy kemény felkészülés időszak áll a csapat előtt, az erősítést a kabalási dombokon kezdik el a játékosok.
Révész Attilát arról kérdeztük milyen program vár a Szpari játékosaira a január 7-i kezdés után.

- Nem tétlenkedtünk a szünetben sem, és kemény felkészülési programot állítottunk össze a scapatnak. Az egész éves állóképességet most kell megalapozni. Hétfőn felméréssel kezdődik a felkészülés. Természetesen súly ellenőrzést is tartunk, mielőtt szabadságra mentek a játékosok mindenkinek személy szerint meghatároztuk, hogy milyen testsúllyal kell megérkezniük a felkészülésre.
A felkészülés első szakaszában a legfontosabb feladat az erőgyűjtés lesz. Napi két edzést vezényelünk, illetve egy héten egy nap regenerálást is beiktatunk, azon a napon csak egy edzés lesz.
Az elmúlt években már kialakítottam egy kemény felkészülési szisztémát, ennek része volt a tuzséri Tisza töltésen végzett gyakorlat. Most Kabalást választjuk helyszínként, az ottani dombok lesznek a „terepgyakorlatok” helyszínei. Dombra fel, lesz a leggyakoribb vezényszó. A változatosság érdekében néhányszor a Tokaji hegyre is ellátogatunk, persze szigorúan csak a futógyakorlatok nehezítése érdekében.
Korábban említettem, hogy a tervek közt szerepelt egy februári tíz napos spanyolországi edzőtáborozás, de ez nagy valószínűséggel elmarad. Azt gondolom hazai környezetben is megfelelő körülmények lesznek a munkánkhoz.
Az első felkészülési mérkőzésre január utolsó hetében kerülhet sor. Szomszédos országok csapataival fogunk előkészületi meccseket játszani. Február 16 –án, 20-án, 27-én Liga Kupa meccseket játszunk a REAC, a Honvéd, és a DVSC ellen. A bajnokság a hivatalos kiírás szerint – végleges műsort majd februárban készítik el- február 23-án kezdődik, amikor Győrbe utazunk. A tavaszi menetrend folyamatos. A februári kezdéstől a május 31-i utolsó fordulóig minden hétvégén játszunk egy bajnoki meccset- mondta Révész Attila.