Javulnak sérültjeink állapota

 

 

A világbajnoki selejtezők miatti hosszabb szünet lehetőséget ad a sérülésekkel bajlódó labdarúgóknak, hogy minél hamarabb utolérjék magukat.

 

A világbajnoki selejtezők miatti hosszabb szünet lehetőséget ad a sérülésekkel bajlódó labdarúgóknak, hogy minél hamarabb utolérjék magukat. A Nyíregyháza Spartacus FC csapata legközelebb jövőhét szombaton lép pályára. Szeptember 12-én a Mezey György vezetésével remekül rajtoló, ám az utolsó két fordulóban vereséget szenvedő székesfehérvári együttest fogadja a Szpari a Sóstói úti Városi Stadionban. Tizenegy nappal a Videoton FC elleni hazai mérkőzés előtt négy sérült játékos van a Szpari keretében. A labdarúgók állapotáról Szentes Lázár vezetőedzőnél érdeklődtünk.

 

Szentes Lázár vezetőedző honlapunknak elmondta, hogy a Nyíregyháza Spartacus FC sérült játékosai közül jelenleg Perényi Szabolcs és Claudio Cornaci jár a legközelebb ahhoz, hogy hamarosan százszázalékos állapotban legyenek. A héten ugyan még külön rehabilitációs edzéseken vesznek részt, de jövőhéten minden bizonnyal már bekapcsolódhatnak a közös gyakorlásokba. Szabolcs és Claudio egyébként már kevésbé megterhelő labdás gyakorlatokat is végez.

Andorka Péter és Zabos Attila azonban még egyáltalán nem labdázhat. A két támadóbb szellemű labdarúgó még a rehabilitációs edzések elején tart. Az ő sérüléseik is szépen javulnak, de az egyenlőre még kérdéses, hogy mikor tudnak majd bekapcsolódni a csapattársakhoz, a közös pályaedzésekbe.