Jó hangulatú ankéttal kezdődött az idény
Nagy érdeklődés mellett, jó hangulatban zajlott a mai szurkolói ankét.
A szokásos évnyitó szurkolói ankét régen látott nagy érdeklődés mellett, több mint ötszáz néző jelenlétében zajlott.
Először Karakó Ferenc ügyvezető emlékeztetett arra, hogy az ultra csoportokkal egyezségre jutott a klubvezetés, egyben mindenkit sportszerű szurkolásra kért.
Tájékoztatta a jelenlévőket a jegy és bérletárakról, a beléptetés rendszeréről.
Kiderült a hat éven aluli gyermekeknek nem kell jegyet váltani, de megszűnik a hetven év felettiek ingyen belépője. Ez utóbbi döntést a szurkolók közül többen kifogásolták.
Elhangzott, hogy az idei szezonban nem a stadion kapuinál ellenőrzik a jegyeket, hanem a szektor bejáratoknál.
Ezt követően az ügyvezető az újonnan igazolt játékosokat egyenként szólította, és átadta nekik a mezüket. Az új játékosokat nagy tapssal fogadták szurkolóink.
Szentes Lázár ezt követően elmondta, hogy harcos, küzdő csapattal, és játékosokkal, akarják elnyerni a szurkolók szeretetét. Kiemelte, hogy minden tisztelete azoké a szurkolóké, akik fordulóról-fordulóra eljönnek a stadionba, hogy lássák a játékosokat és a csapatunkat, ennek az érdeklődésnek meg is akarnak felelni. Örömmel nyugtázta, hogy a Nyíregyháza Spartacus FC szurkolói ankétjára többen összegyűltek, mint néhány csapat élvonalbeli meccsére.
Elmondta, hogy a már leigazolt játékosokkal együtt, ezt a mostani keretet képesnek tartja a jó szereplésre. Hozzátette, hogy további egy-két igazolás még elképzelhető.
Ezután Szentes Lázár egyenként is bemutatta és méltatta az újonnan érkező focistákat és a szakmai stábba most bekerült Szatke Zoltánt.
A szurkolók kérdéseire adott válaszokból kiderült, hogy a vezetőedzőnk Luis Ramost szívesen látná a csapatban. Hangsúlyozta, hogy a labdaszerző játékosoknak a mai fociban óriási szerepük van. A szakember elmondta, ha a klub gazdasági érdekei úgy kívánják, el kell fogadni a játékos eligazolását. Mint szavaiból kiderült az ügyben még nincs végleges döntés.
Több szurkoló -köztük Pali bácsi is- kifejezte örömét, hogy Szentes Lázár egy támadó szellemű csapatot képzel el.
Az ankét közben vezetőedzőnk azt is bejelentette, hogy Igor Bogdanoviæot jelölte ki a csapatkapitánynak.