Jó tavaszt vár Ramos
A 23 éves hondurasi kalandos körülmények között került Nyíregyházára.
- Tízéves koromtól már focizni jártam, tizenhét évesen külföldre kerültem, akkor Horvátországban játszottam. Utána visszamentem Hondurasba, San Pedro Sulába, ahol az elsőosztályú Marathon együttesében szerepeltem. Onnan igazoltak Zsolnára a szlovák bajnokcsapatba. Ott nem sok játéklehetőséget kaptam. Egy éve februárban a másodosztályú mihalovcei csapatnak akartak átadni. Két előkészületi meccset is játszottunk a Szpari ellen. A második után, Mihalovcén felajánlották a nyíregyházi vezetők, hogy utazzak velük és leigazolnak. Azonnal igent, mondtam és beültem a nyíregyházi autóbuszba. Nem bántam meg a gyors döntést. Itt Magyarországon az NB I-ben focizhatok, és számít rám a szakvezetés. Állandó játék lehetőséget kaptam, megjött az önbizalmam. Nagyon jól érzem magam Nyíregyházán a Szpariban.
- Hondurasban minden gyerek focizni akar. Az unokabátyám elsőosztályú labdarúgó volt hosszú éveken keresztül, ez is inspirált. Öten vagyunk testvérek, édesanyám egyedül nevel minket. Sokat dolgozik egy kórházban, ezért nem éltünk szegénységben. De ha egy híres játékos mezét vagy egy Nike cipőt akartam megvenni, arra nem volt pénzünk. Ez is arra sarkallt, hogy sportoljak.
- Mit vársz a tavaszi szerepléstől?
- Az elmúlt időben sokat hallottunk arról, hogy anyagi nehézségek vannak a klubnál, ha ezt sikerül rendezni, akkor jó szereplést várok a Spartacustól. Ha marad vagy még kicsit erősödik ez a keret, akkor még jobbak leszünk, mint ősszel. Akkor a dobogóra kerülhet a Szpari. Természetesen azt szeretném, hogy sokat játszhassak és részese legyek a sikeres szereplésnek.