Jól jöttek a pontok!
Budapest, Hidegkuti Nándor-stadion, 400 néző, vezette: Németh Ádám (.
MTK: Végh - Rodenbücher, Lambulics, Vadnai, Zsidai, Pintér, Nagy G. (Gosztonyi, 62.p.), Pátkai, Hrepka (Szabó, 73.p.), Urbán, Kecskés (Lencse, 62.p.)
Szakmai igazgató: Garami József.
Nyíregyháza Spartacus: Lazareanu - Belényesi, Ambrusz, Goia, Perényi, Zabos, Hegedűs, Ramos, Bárányos (Miskolczi, 67.p.), Apostu (Dosso, 46.p., Sztojkov (Odrobéna, 83.p.)
Klubmenedzser: Révész Attila.
Gólszerző: Apostu (32.p., tizenegyesből), Urbán (44.p.), Stojkov (47.p.)
Sárga lap: Lambulics (31.p.), Zabos (50.p.), Goia (52.p.), Belényesi (63.p.), Urbán (73.p.)
A mérkőzés nem túl nagy iramú játékkal indult, az első negyedórában a hazaiak birtokolták a labdát, főként jobb oldalon, Rodenbücher révén vezettek veszélyes támadásokat, a kapu előtt azonban jól zárt a védelmünk. Fokozatosan kiegyenlítettebbé vált a játék. A Szpariból Stojkov jeleskedett a támadásoknál, a 32. percben egy lövése után tizenegyeshez jutottunk, a vonalon belül Lambulics kézzel ért a labdába. Apostu biztosan értékesítette. Az MTK azonban a hajrában Urbán révén kiegyenlített.
A második félidő elején az MTK játékosai a saját térfelükön rosszul passzoltak, Ramos szokása szerint lecsapott a szabaddá vált labdára, és Stojkovhoz passzolt, csatárunk 17 méterről első szparista gólját lőtte. A mérkőzés további részében a hazaiak birtokolták többet a labdát, de nem tudtak helyzeteket kialakítani, mert a Szpari a középpályán és a védelemben is jól zárt.
A csapatunk kontrákra rendezkedett be, és ezekből két nagy ziccer is adódott, míg az MTK Pátkai nagyon veszélyes átlövésénél jutott legközelebb a gólszerzéshez, de ezt Lazareanu szép védessel megakadályozta.
A játékosaink ezúttal az utolsó pillanatig koncentráltan fociztak, nem hagyták kiénekelni a szájukból a sajtot. Csapatunk megérdemelten szerzett három pontot, ha nem is most fociztak a legjobban ebben az idényben. Harcosságból, taktikából, jelesre vizsgázott az együttesünk. A győzelemhez az is kellett, hogy igazi csapatként működött a Szpari. Ne felejtsük ki a felsorolásból szurkolóinkat sem, akik szintén a csapat segítségére voltak. Majd egy év után ( 2007. szeptember 29-én, Siófok – Szpari, 1-0) sikerült újra nyerni idegenben. A Szpari eddig csak az első élvonalbeli idényében tudta legyőzni az MTK-t, akkor is a Hungária körúton, akkor is 2-1-re, közel 28 év eltelt, amikor sikerült ismételni.