Jön a ZTE

Vasárnap a ZTE érkezik, ha Miskolczi pályára lép, az ötvenedik meccse lesz az élvonalban, természetesen mind a Szpariban játszotta. – Nyíregyháza – Spartacus – szpari.hu

Nyíregyháza Spartacus – ZTE FC

Soproni Liga, 12. forduló

Október 26., vasárnap, 18.00

Nyíregyháza, Városi Stadion

Játékvezető: Veizer Roland, asszisztensek: Berettyán Péter, Vígh Tibor

 

A zalaegerszegi gárda nyolcszor járt a Sóstói úti stadionunkban élvonalbeli bajnoki meccsen. Háromszor hazai siker született. A többi találkozó döntetlen lett. Legutóbb egy évvel ezelőtt láthattuk Nyíregyházán a zalai gárda. Akkor már az első percben megszerezték a vezetést Koplárovics góljával. A második félidőben hasonlóan emlékezetes góllal válaszolt Cladio Cornaci. (Mindkét gólnál hibáztak a kapusok.) Aztán a hajrában Dejan Vukadinovic lőtt gólt, így jutott három ponthoz a Szpari. Tavasszal gól nélküli döntetlennel zárult a találkozó a nyugatu határ mellett.

A ZTE kerete sok helyen változott, és nagyratörő célokkal vágott a bajnokságnak a klub, de eddig nem a várakozásoknak megfelelően szerepeltek. Ezért Supka Attilát Csank János váltotta a kispadon. Az új mesterrel a ZTE otthon 2-0-ra legyőzte a fehérvári gárdát.

Az egyik gólt Waltner szerezte, aki most háromnál tart. A ZTE jelenleg a tizedik, négy győzelemmel, és két döntetlennel.

 

A Szparinak ez lesz a 310-ik élvonalbeli találkozója. Több játékosunk is jubileumi számhoz juthat vasárnap.

Miskolczi László eddig 49 élvonalbeli meccsen szerepelt. Öt gólt szerzett. A z összes élvonalbeli meccsen a Szpari mezében lépett pályára. 2004-2005-ben 14 meccsen szerepelt, tavaly 24 alkalommal lépett pályára, az idén 11-en van túl. Ebben a szezonban lett gólpassz specialista. A Spartacus élvonalbeli meccsein legtöbbször pályára lépők rangsorában már a 21 helyre verekedte be magát.

A rangsor eleje:

1. Szatke Zoltán 129, 2. Moldván Miklós 122, 3. Szűcs István 119

Közvetlenül Miskolczi Laci előtt lévők (akiket hamarosan megelőzhet):

18. Kléninger László 58, 19. Gáspár László (54), 20. Varga János 53

 

Sindou Dosso huszonnégyszer lépett pályára a magyar élvonalban, mindannyiszor piros-kékben, négy gólt szerzett. Tavasszal 14 meccsen focizott, most tíznél tart.

 

Aco Stojkov is huszonnégyszer lépett pályára a magyar élvonalban, ezalatt hét gólt jegyzett.