Jövő héten sem lazsálhatnak a Szpari focistái – Nyíregyháza – Spartacus - Szpari
Csapatunk egy hete készül a következő szezonra. Révész Attila osztotta meg tapasztalatait honlapunkkal.
- Jól sikerült az első hét, majdnem minden játékosunk végigcsinálta a heti programot. Miskolczi Laci egy gyulladással bajlódott hétközben ezért hiányzott a munkából. Ambrusz Árpi még egyéni terv szerint készül. Szilágyi Norbert sem dolgozik még velünk, ő rehabilitációs edzéseket végez. Hétfőn szintfelméréssel kezdtünk. A jelek szerint néhányan nagyon jó erőállapotban vágnak neki a felkészülésnek, de néhány labdarúgónknál akadnak hiányosságok is. Hétfőtől szombatig minden délelőtt futóedzést tartottunk György Roland vezetésével. Ezt a programot a héten még folytatjuk. A célunk az, hogy erőnlétben minden játékosunk egyenlő szintre kerüljön, és így vágjunk neki az őszi idénynek. A hét első felében délutánonként a nyírpazonyi pályán kétkapus játék is szerepelt a programban. Csütörtökön fürdőzésre, lazításra, regenerálásra is sort kerítettünk. Szombaton teremben edzettünk, vasárnapra pihenőt kaptak a játékosok.
- Ezen a héten már könnyebb terhelésre számíthatnak a játékosaink?
- Ellenkezőleg, most kapják majd a legtöbb terhelést. Szükség van erre a munkára, ez már tavasszal is bebizonyosodott. Ahhoz a játékstílushoz, amit meg akarunk valósítani sok futás szükséges. Ehhez kell ez a terhelés.
- Szombaton már előkészületi meccset is játszunk.
- Igen, kettőt is, hogy mindenki játszhasson. Természetesen ketté osztjuk a keretet. Délelőtt 11 órától a stadionban fogadjuk a román bajnokság 11. helyezettjét, a Politechnika Iasit, délután Vranovba utazunk. Eredetileg háromkor kezdődne a szlovákiai meccs, de kértük, hogy 17 órakor kezdődjön a találkozó. A szombati mérkőzéseken még nem várható az együttesünktől jó teljesítmény, de megkezdjük az újonnan érkező játékosok beépítését a csapatba, illetve a kipróbálásukat. Utóbbiak közé tartozik a román Sabin Cosmin Goia is.
- Ezen a héten már könnyebb terhelésre számíthatnak a játékosaink?
- Ellenkezőleg, most kapják majd a legtöbb terhelést. Szükség van erre a munkára, ez már tavasszal is bebizonyosodott. Ahhoz a játékstílushoz, amit meg akarunk valósítani sok futás szükséges. Ehhez kell ez a terhelés.
- Szombaton már előkészületi meccset is játszunk.
- Igen, kettőt is, hogy mindenki játszhasson. Természetesen ketté osztjuk a keretet. Délelőtt 11 órától a stadionban fogadjuk a román bajnokság 11. helyezettjét, a Politechnika Iasit, délután Vranovba utazunk. Eredetileg háromkor kezdődne a szlovákiai meccs, de kértük, hogy 17 órakor kezdődjön a találkozó. A szombati mérkőzéseken még nem várható az együttesünktől jó teljesítmény, de megkezdjük az újonnan érkező játékosok beépítését a csapatba, illetve a kipróbálásukat. Utóbbiak közé tartozik a román Sabin Cosmin Goia is.