Június 23-án kezdődik a felkészülés

Játékosaink június 22-ig kaptak szabadságot, 23-án hétfőn kezdődik a felkészülés.
Révész Attila klubmenedzser elmondta, hogy már elkészítették a négy hetes felkészülés terveit.
Június 23-án, hétfőn lesz az első találkozás, a nyíregyházi stadionban. Az első nap súlyméréssel, illetve orvosi vizsgálatokkal telik majd el. Az első héten az állóképességi gyakorlatok lesznek túlsúlyban. A cél, hogy nagyjából azonos felkészültségi szintről vágjanak neki a játékosok a bajnokságnak. A második héttől már a játékelemek gyakorlása kap hangsúlyt. Majd a harmadik héttől a taktikai elemek begyakorlása lesz a feladat. Az utolsó hét hét már a bajnokságra való ráhangolásról fog szólni.
Előkészületi mérkőzéseket a második héttől játszik majd a csapatunk. A tervek közt szerepel, de még nem végleges, hogy egy hetet Pápán tölt az együttes, közben a pápaiak Nyíregyházán készülnének. Pápán osztrák első- és másodosztályú csapatokkal játszanánk előkészületi meccseket.
A bajnokság a versenynaptár szerint július 26-án szombaton kezdődik, de további részletekről még nem lehet tudni, a versenykiírások sem jelentek még meg.
Információink szerint a Liga Kupa sorozatot is megrendezik, de új rendszerben. A javaslatok közt szerepel egy olyan lehetőség, hogy másodosztályú együttesek is szerepelnének ebben a sorozatban, és területi elv szerint hat csapatos csoportokban kezdődne a selejtezőkör. De még erről sem született végleges döntés.
Amit már most tudhatunk: a második bajnoki meccsünk a háromszázadik élvonalbeli találkozónk lesz.