Kecskemétre készül

Hegedüs Tibor ebben az idényben most került a kezdőbe, és mindent megtett a középpályán, hogy legközelebb is ott lehessen a csapatban.

- Milyen volt a pályán a vasárnapi derbi?

- Nagyon jó, pörgős meccs volt, de erre számítani is lehetett. Nagyon elfáradtam a végére. Biztos voltam abban, hogy legalább a döntetlent kiharcoljuk. Előre is azt éreztem, hogy az is benne lehet, megnyerjük, hogy jól fog elsülni. A mérkőzésen történtek ezt igazolták is.

 

- Kivel, melyik debreceni játékossal volt a legtöbb gondod a középpályán?

- Nagyon sokat kellett menni. A vendég középpályások is nagyon sokat változtatták a helyüket, így szinte mindenkivel találkoztam. Az volt a feladatom, hogy védekezzek, most nem nagyon mehettem előbbre. A középpályán a védelem előtt kellett megállítani a támadásaikat. A második félidőben egyszer-kétszer volt olyan, hogy eljöttek, de utána már az eredmény után futott a DVSC, mert mindenképpen nyerni akartak. Mi ezt tudtuk kihasználni a támadásokban, és adódott több lehetőségünk is.

 

- Akkor a nézőtérről úgy látszott, hogy a többieket is hajtottad onnan középről, hogy a védekezés rendben legyen.

- Most csapatkapitányként ezt a feladatot is megkaptam, hogy a pályán mérkőzés közben figyeljek, ha szétszakadna a csapat a középpályán, akkor húzzam össze vagy ha valami más gond van, akkor tartsam bennük a lelket.

 

- Nehéz volt megemészteni, hogy a végén győzelmi esélyeket rontottunk?

- Igen, nagyon bosszantó. Az utolsó húsz perc érezhetően a miénk volt, de kimaradtak a lehetőségek. De ha a mérkőzés előtt valaki azt mondja, hogy biztos a döntetlen eredmény, akkor legtöbben azt aláírtuk volna.

 

- Az idén még nem játszottatok ilyen harcosan.

- Átéreztük a mérkőzés súlyát. A nyíregyieknek –így nekem is- ez az év meccse, most ebben is egységes volt a csapatunk.

 

- Kecskemértre megyünk az mennyire fontos?

- A bajnokságot tekintve minden mérkőzésnek egyforma súlya van, és mindig a következő találkozó a legfontosabb. Így most a kecskeméti.

 

- Legutóbb 2006 szeptemberében járt a Szpari Kecskeméten.

- Igen, és emlékezetes idény volt, a végén bajnokok lettünk. Kecskeméten az első gólnál én adtam a labdát Sztipánovicsnak. Aztán Dejan is lőtt egy gólt, de utána a hazaiak nagyon jöttek, és szépítettek is. A végére meg tudtuk tartani a 2-1-et.

 

- Ismerősök is lesznek a kecskeméti gárdában.

- Némedi Norbi és Montvai Tibi is ott focizik, de remélem most nekünk lesz jó napunk!