Kecskemétre utazunk -2009.09.30.-

A tizedik fordulóban a Kecskemét együttesével játsszunk bajnoki meccset.

Kecskeméti TE-ERECO – Nyíregyháza Spartacus

Soproni Liga, 10. forduló

Október 4. vasárnap, 17.30

Kecskemét, Széktói Stadion

Vezeti: Arany Tamás, asszisztensek: Szpisják Zsolt, Medovárszki János

A Kecskeméti TE ugyan hosszabb múltra tekint vissza, mint a nyíregyházi minőségi labdarúgás – a klubot 1911-ben alapították-, de a mostani még csak a második idénye a labdarúgás élvonalában.

Az eddigi két mérkőzésünk döntetlenre végződött. Tavaly ősszel Kecskeméten Apostu a 49. percben szerzett vezetést, amit Litsingi a ráadásban -92. percben- egalizált.

A tavasz nyíregyházi találkozón 3-3 lett az eredmény. Akkor Imedashvili és Apostu góljaival már a 11. percben 2-0-ra vezettünk, de Montvai még az első félidőben szépített, majd a második játékrész elején Yannick egyenlített. Miskolczi László ismét megszerezte a vezetést, de a Kecskemét ezen a mérkőzésen is a ráadásban alakította ki a végeredményt. A gólt ismét Montvai szerezte. A kecskeméti együttesben Montvain kívül még két olyan focista is van, akik korábban szerepelt a Szpariban: Némedi Norbert és Filip Lazareanu.

A mérkőzést Arany vezeti, vele legutóbb a Fradi elleni mérkőzésen találkozhattunk.

A Szpari legutóbbi kezdő összeállítása:

Nyíregyháza Spartacus: Vojinovic – Kiss, Nánási, Ambrusz, Cornaci – Pákolicz, Miskrolczi, Zabos, Homma – Bogdanovic, Dosso

Eltiltott: Cornaci 1/0, Mboussi 3/2