Kecskemétre utazunk -2009.09.30.-
Kecskeméti TE-ERECO – Nyíregyháza Spartacus
Soproni Liga, 10. forduló
Október 4. vasárnap, 17.30
Kecskemét, Széktói Stadion
Vezeti: Arany Tamás, asszisztensek: Szpisják Zsolt, Medovárszki János
A Kecskeméti TE ugyan hosszabb múltra tekint vissza, mint a nyíregyházi minőségi labdarúgás – a klubot 1911-ben alapították-, de a mostani még csak a második idénye a labdarúgás élvonalában.
Az eddigi két mérkőzésünk döntetlenre végződött. Tavaly ősszel Kecskeméten Apostu a 49. percben szerzett vezetést, amit Litsingi a ráadásban -92. percben- egalizált.
A tavasz nyíregyházi találkozón 3-3 lett az eredmény. Akkor Imedashvili és Apostu góljaival már a 11. percben 2-0-ra vezettünk, de Montvai még az első félidőben szépített, majd a második játékrész elején Yannick egyenlített. Miskolczi László ismét megszerezte a vezetést, de a Kecskemét ezen a mérkőzésen is a ráadásban alakította ki a végeredményt. A gólt ismét Montvai szerezte. A kecskeméti együttesben Montvain kívül még két olyan focista is van, akik korábban szerepelt a Szpariban: Némedi Norbert és Filip Lazareanu.
A mérkőzést Arany vezeti, vele legutóbb a Fradi elleni mérkőzésen találkozhattunk.
A Szpari legutóbbi kezdő összeállítása:
Nyíregyháza Spartacus: Vojinovic – Kiss, Nánási, Ambrusz, Cornaci – Pákolicz, Miskrolczi, Zabos, Homma – Bogdanovic, Dosso
Eltiltott: Cornaci 1/0, Mboussi 3/2