Kedden fegyelmi tárgyalás
Az MLSZ közleménye szerint a szombati mérkőzésünkön történt szurkolói rendbontásokat kedden tárgyalják.
Az MLSZ közleménye:
Az egész magyar sajtót bejárták azok a hírek, fotók és TV-felvételek, amelyek a múlt szombati Nyíregyháza-Diósgyőr Soproni Liga-mérkőzés nemkívánatos kísérő eseményeiről számoltak be. Hétfőn megérkezett a szurkolói atrocitásokról az MLSZ-be a találkozó ellenőrének hivatalos jelentése, s ennek alapján a fegyelmi bizottság keddi ülésén napirendre kerül a kirívóan súlyos nézőtéri botrányok ügye.
Az ellenőri jelentés szinte tételesen veszi sorra, hogy mi minden történt a meccs alatt a tribünön, többek között petárdák, hang- és fénygránátok többszöri bedobálását, a két szurkolótábor egymást kölcsönösen, minősíthetetlen hangnemben való szidalmazását, a lelátót és a pályát elválasztó kerítés lebontásának kísérletét említi. Ugyanakkor azt is megjegyzi, hogy a rendezők minden tőlük telhetőt elkövettek a játék zavartalanságának biztosítása érdekében, s ennek köszönhető, hogy a mérkőzést egyáltalán be lehetett fejezni.
Forrás: mlsz.hu
Az egész magyar sajtót bejárták azok a hírek, fotók és TV-felvételek, amelyek a múlt szombati Nyíregyháza-Diósgyőr Soproni Liga-mérkőzés nemkívánatos kísérő eseményeiről számoltak be. Hétfőn megérkezett a szurkolói atrocitásokról az MLSZ-be a találkozó ellenőrének hivatalos jelentése, s ennek alapján a fegyelmi bizottság keddi ülésén napirendre kerül a kirívóan súlyos nézőtéri botrányok ügye.
Az ellenőri jelentés szinte tételesen veszi sorra, hogy mi minden történt a meccs alatt a tribünön, többek között petárdák, hang- és fénygránátok többszöri bedobálását, a két szurkolótábor egymást kölcsönösen, minősíthetetlen hangnemben való szidalmazását, a lelátót és a pályát elválasztó kerítés lebontásának kísérletét említi. Ugyanakkor azt is megjegyzi, hogy a rendezők minden tőlük telhetőt elkövettek a játék zavartalanságának biztosítása érdekében, s ennek köszönhető, hogy a mérkőzést egyáltalán be lehetett fejezni.
Forrás: mlsz.hu