Keleti rangadó
Keleti rangadót láthatunk vasárnap. A tavalyi ezüstérmes DVSC-TEVA együttesét fogadja a Szpari.
Nyíregyháza Spartacus – DVSC-TEVA
Soproni Liga, 4. forduló
Augusztus 17. vasárnap, 20.00, Nyíregyháza, Városi Stadion
Vezeti: Szabó Zsolt, asszisztensek: Kispál Róbert, Pápai Zoltán
Az élvonalban ez lesz a tizenötödik összecsapása a szomszédvári gárdáknak. A hét hazai mérkőzésünkből hármat nyertünk meg, kétszer döntetlen volt az eredmény, míg kétszer a vendégek győztek. A győzelmeink közül különösen emlékezetes két diadal. Az első meccsen 1980-ban Kiss Miklós góljával nyertünk és az1998-as 4-2-es siker amikor Kiss György, Kirchmayer, Novák és Kondora rúgták a góljainkat.
Legutóbb Nyíregyházán bajnoki meccsen 2007. szeptember 22-én találkozott a két együttes.
Tavaly 1-1-es eredmény született, a mérkőzés elején Montvai labdájából George szerzett gólt, a hajrában Kerekes találatával egyenlítettek a vendégek.
A találkozó a pályán kívül történtek miatt is emlékezetes marad. A vendég szurkolók rendbontása miatt klubunkat büntette az MLSZ.
Visszatérve a focira a Lokinak ma még Svájcban lesz fellépése UEFA Kupa mérkőzésen.
A bajnokságban eddig százszázalékosak. A Fehérvár és a ZTE együttese ellen hazai pályán myert a Loki, a Győrt idegenben verték meg. Az egyik idei gólfelelősük az a Rudolf Gergely, aki még tizenévesen került el Nyíregyházáról Nancyba, majd onnan a DVSC-hez.
A Szparinál két játékos sérülés miatt nem szerepelhet a meccsen: Szilágyi és Zaleh, érdekes, hogy tavaly is mindketten kihagyták a keleti rangadót.