Keleti Rangadó -2009.10.15.-
Szombaton a DVTK együttesét fogadja a Szpari.
Nyíregyháza Spartacus - Diósgyőri FC
Soproni Liga, 11. forduló
Október 17. szombat, 17.30
Játékvezető: Solymosi Péter, asszisztensek: Kispál Róbert, Tóth István
A két klub szurkolótábora az egymás elleni meccseket mindig rangadónak tekintette. Az élvonalban húsz alkalommal találkozott a két csapat.
A Szpari és a DVTK első élvonalbeli mérkőzésére 1980-ban került sor. Az NB I.-be bajnokként feljutó nyírségi alakulat a DVTK elleni hazai találkozón mutatkozott be, húszezer néző előtt. A Spartacus 2-0-ra nyert Kozma és Cséke góljaival.
A hivatalos statisztika szerint a húsz meccsből hétszer nyertünk, és hétszer döntetlen eredmény született, hatszor kikaptunk. 1984-ben, az utolsó fordulóban a pályán elért eredményt -DVTK - Szpari 2-7-, bundagyanú miatt megsemmisítették az MLSZ-ben 0-0-s eredménnyel kettős vereséget könyveltek el. A húsz találkozón a legnagyobb különbségű győzelem 1982-ben született, amikor 3-0-ra nyert a Szpari pályaválasztóként.1981-ben szintén három gólt szereztünk a Sóstói úton, akkor 3-1 lett a vége
A hazai mérlegünk hat győzelem és négy döntetlen. Egy éve -2008 . október 4-én – 2-2 lett a végeredmény. A diósgyőriek hamar megléptek Milicic és Tóth fejes góljaival, aztán Apostu szépített, majd Miskolczi egyenlített egy bomba góllal.
Nyíregyházán legutóbb 2008 tavaszán nyertünk, akkor 2-1 lett az eredmény. Lippai és Vukadinovic még piros-kékben focizott, most a vendégek csapatában lépnek pályára. A tavalyi nyíregyházi házi gólkirály Apostu Bogdan is DVTK mezt ölt a Keleti Rangadón. A miskolci alakulat találatát 2008-ban viszont az a Homma Kazuo szerezte, akitől most a nyíregyházi közönség várja a gólokat, de Vojinovic és Szélpál is Borsodból került a Nyírségbe.
A DVTK ebben a bajnoki szezonban négyszer járt idegenben –Székesfehérvár, Győr, Pápa, Szombathely- de egyik dunántúli kirándulásuk sem volt sikeres, vendégként még pontatlanok.
A Spartacus hatodik hazai meccsére kerül sor ebben a szezonban. A Sóstói úton kétszer nyertünk a Vasas és a Fradi ellen. Az MTK-val ikszeltünk, majd a Fehérvár és a Győr is három pontot rabolt.
A huszonegyedik Keleti Rangadót megújult és megszépült nyíregyházi Városi Stadion fogadja. A régi lelátón a kanyarok új betonborítást kaptak. Összesen 5600 új szék került a kanyarokba és a felújított régi lelátóra. A stadionban így az összes ülőhely száma 10.500-ra nőtt. Állóhelyek ezután már csak a legrégebbi lelátó „körsétányán” lesznek. Teljesen új hangosítást is kapott az aréna.
A mérkőzést Solymosi vezeti, legutóbb Debrecenben vezetett a Szparinak.