Keleti rangadó -2010.05.03.-
Mint eddig mindig, most is rangadónak tekinti a két klub szurkolótábora a szerdai meccset.
DVTK - Nyíregyháza Spartacus
Soproni Liga, 26. forduló
Május 5. szerda 18:00
Miskolc, DVTK Stadion
Vezeti: Farkas Ádám, asszisztensei: Kelemen Attila, Fehér Gyula
Az élvonalban huszonegyszer csapott össze a két rivális.
A Szpari és a DVTK első élvonalbeli mérkőzésére 1980-ban került sor. Az NB I.-be bajnokként feljutó nyírségi alakulat a DVTK elleni hazai találkozón mutatkozott be, húszezer néző előtt. A Spartacus 2-0-ra nyert Kozma és Cséke góljaival.
A hivatalos statisztika szerint a huszonegy meccsből hétszer nyertünk, nyolcszor döntetlen eredmény született, hatszor kikaptunk. 1984-ben, az utolsó fordulóban a pályán elért eredményt -DVTK - Szpari 2-7-, bundagyanú miatt megsemmisítették az MLSZ-ben 0-0-s eredménnyel kettős vereséget könyveltek el. A húsz találkozón a legnagyobb különbségű győzelem 1982-ben született, amikor 3-0-ra nyert a Szpari pályaválasztóként.1981-ben szintén három gólt szereztünk a Sóstói úton, akkor 3-1 lett a vége
Idegenbeli mérlegünk: öt DVTK győzelem, három döntetlen, egy győzelem, egy kettős vereség. Legutóbb Diósgyőrben 1-0-ra kikaptunk, Lippai Ákos lőtte a hazaiak gólját.
A Szpari először játszik a DVTK felújított stadionjában.
A mérkőzést Farkas Ádám vezeti. Ebben a bajnokságban a harmadik Szpari meccsen dirigál, ő fújt a paradésan sikeredett Szpari – Vasas nyitányon, és a kevésbé emlékezetes MTK-Szpari találkozón.