Keleti rangadó -2010.05.03.-

Mint eddig mindig, most is rangadónak tekinti a két klub szurkolótábora a szerdai meccset.

DVTK - Nyíregyháza Spartacus

Soproni Liga, 26. forduló

Május 5. szerda 18:00

Miskolc, DVTK Stadion

Vezeti: Farkas Ádám, asszisztensei: Kelemen Attila, Fehér Gyula

 

Az élvonalban huszonegyszer csapott össze a két rivális.

 

A Szpari és a DVTK első élvonalbeli mérkőzésére 1980-ban került sor. Az NB I.-be bajnokként feljutó nyírségi alakulat a DVTK elleni hazai találkozón mutatkozott be, húszezer néző előtt. A Spartacus 2-0-ra nyert Kozma és Cséke góljaival.

 

A hivatalos statisztika szerint a huszonegy meccsből hétszer nyertünk, nyolcszor döntetlen eredmény született, hatszor kikaptunk. 1984-ben, az utolsó fordulóban a pályán elért eredményt -DVTK - Szpari 2-7-, bundagyanú miatt megsemmisítették az MLSZ-ben 0-0-s eredménnyel kettős vereséget könyveltek el. A húsz találkozón a legnagyobb különbségű győzelem 1982-ben született, amikor 3-0-ra nyert a Szpari pályaválasztóként.1981-ben szintén három gólt szereztünk a Sóstói úton, akkor 3-1 lett a vége

 

Idegenbeli mérlegünk: öt DVTK győzelem, három döntetlen, egy győzelem, egy kettős vereség. Legutóbb Diósgyőrben 1-0-ra kikaptunk, Lippai Ákos lőtte a hazaiak gólját.

 

A Szpari először játszik a DVTK felújított stadionjában.

 

A mérkőzést Farkas Ádám vezeti. Ebben a bajnokságban a harmadik Szpari meccsen dirigál, ő fújt a paradésan sikeredett Szpari – Vasas nyitányon, és a kevésbé emlékezetes MTK-Szpari találkozón.