Keleti rangadó -2010.09.22.-

Az elmúlt évtizedekben hol az első, hol a másodosztályban, került sor a keleti rangadóra a DVTK és a Szpari közt, de mindig nagy érdeklődés mellett zajlottak.

DVTK – Nyíregyháza Spartacus FC

NB II. Keleti csoport, 7. forduló

Szeptember 25. szombat, 16:00

DVTK stadion, Miskolc, Andrássy u. 61. (térkép)

Jegyet a helyszínen, a vendégpénztárnál lehet kapni. 900 Ft

 

Ezúttal az NB II. Keleti csoportjában kerül sor a keleti rangadóra, amelyet mindkét alakulat szurkolói különleges eseményként kezelnek. Akkor is ha mindkét tábort megviselte a tavalyi kiesés.

A két csapat a korábbi három bajnoki évben az élvonalban találkozhatott egymással.

A 2007/2008-as bajnokságban ősszel Diósgyőrben 0-0-s döntetlennel végződött a találkozó. Tavasszal Nyíregyházán Granát Balázs szerzett vezetést, majd Miskolczi növelte az előnyt, még az első játékrészben. A második félidőben, az akkor diósgyőri Homma szépített.

A 2008/2009-es bajnokságban ősszel a Sóstói úti stadionban játszottunk. Ekkor meglepetésre a vendégek szereztek előnyt, Gohér pontrúgásaiból a hatodik percben Milicic, a tizenhatodik percben Tóth Mihály szerzett gólt. A Szpari Apostu és Miskolczi góljaival egyenlített. Megjegyzendő a vendégek kispadján első alkalommal  –akkor átmenetileg- az a Benczés Miklós ült, aki most is a DVTK vezetőedzője.

A 2009/2010-es bajnokságban ősszel volt a nyíregyházi meccs. A vendégek Ivancsics révén már a 20. percben vezetést szereztek, amit csak a 78. percben sikerült kiegyenlíteni, Batizi-Pócsi labdája Lakatosról került a kapuba (öngól). A DVTK élvonalbeli meccsen még nem nyert Nyíregyházán.

A legutóbbi keleti rangadó tavasszal Miskolcon volt, ahol győzött a Szpari, a gólt Bouguerra a 40. percben szerezte.

A szombati mérkőzés további érdekességei, hogy Szentes Lázár csapatunk tavalyi vezetőedzője a múlt héten a vendégek szakmai igazgatója lett. Korábban a DVTK-ban védett Vojinovic Drasko, ő azonban kiállítás miatt egy mérkőzést kénytelen kihagyni, így nem lesz ott a pályán szombaton. Várhatóan ott lesz Bajzát Péter Szpari mezben, aki tavasszal még Diósgyőrben focizott. Lippai Ákos a DVTK labdarúgója, korábban a Spartacusban is vitézkedett, tagja volt az NB II-es bajnok csapatnak.

A mérkőzést Andó-Szabó Sándor vezeti, asszisztensei Márton Zsolt és Varga Gábor lesznek.