Keleti rangadó következik

Kedden 19 órától Diósgyőrben játszik a Szpari.
DVTK - Nyíregyháza Spartacus
Soproni Liga, 25. forduló
Április 28. kedd 19.00
Diósgyőr
A két csapat szurkolótábora az egymás elleni meccseket mindig rangadónak tekintette. Az élvonalban huszadszor csap össze a két klub. Az eddigi mérkőzéseken csak egyszer született vendég siker, 2004 őszén Vasas góljával a Szpari nyert 1-0-ra. Volt még egy 2-7-re végződött találkozó Diósgyőrben, de az 1984-ben az utolsó fordulóban játszott meccs eredményét utólag érvénytelenítették. 0-0-ás eredményt állapítottak meg, amiért egyik csapat sem kapott pontot. A további talákozókon négy hazai győzelem és három döntetlen eredmény született.
Szabó András és Gálhidi György csapatai legutóbb 2007 tavaszán találkoztak Jászapátiban. Gálhidi akkor a Szparit irányította, Szabó András a Jászapáti együttesét. A Szpari 2-0-es győzelmével ekkor szerzett előnyt a Fradival szemben az NB II bajnoki címéért folytatott párharc hajrájában. A Fradi aznap a DVTK pályán a Bőcs ellen focizott, és 0-0-ra végződött a találkozó.
A Szpari ma kora esti edzéssel készült a keddi meccsre. Zabos Attila és Odrobéna Péter sérülés miatt nem tartottak a társaikkal, holnapi szereplésük is kétséges.
Mboussi kiállítása miatt nem szerepelhet, Cornaci sérülés miatt nem lesz ott Diósgyőrben. A bizonytalanságok miatt még nem hírdetett kezdőt Szabó András.
Szabó András: - A diósgyőri szereplés mindig nagyon fontos találkozó a Szparinál, így lesz ez kedden is. Az utóbbi két meccsen az ellenfél támadásainak szürésében már jól teljesítettünk, biztonságos volt a játékunk. A támadásaink befejezését azonban elrontottuk, ebben javulnunk kell. Mindenképpen pontosan szeretnénk hazatérni Miskolcról, a győzelem kivívása nagyon szép fegyvertény lenne.