Képviselő jelölt Ambrusz Árpád -2010.09.13.-
Ambrusz Árpád a Nyíregyháza Spartacus FC labdarúgója képviselő jelöltként indul a megyeszékhely önkormányzati választásán.
A gyakorló politikusok közt jó néhányan büszkélkedhetnek korábbi, sikeres sportolói pályafutással, de hogy egy aktív, profi labdarúgó képviselőnek jelölteti magát az kuriózum számba megy. Ambrusz Árpád a Nyíregyháza Spartacus FC focistája most erre vállalkozott. Kíváncsiak voltunk mi motiválhatta a döntésben?
- A környezetemben is sokan meglepődtek azon, hogy erre szántam el magam. Az aktív sportolás közben is készültem arra, hogy egyszer véget ér a labdarúgó karrierem. A foci mellett továbbképeztem magam, a Miskolci Egyetemen politológia elméletet tanultam. Most filozófiai tanulmányokat folytatok. Szeretném a gyakorlatban is kipróbálni, azt amit az egyetemen elsajátítottam- mondja a focista.
Ambrusz Árpádot szurkolóinknak nem kell bemutatni. Foci családba született, édesapja, az idősebb Ambrusz Árpád részese volt a Spartacus első nagy sikerének, amikor a csapat bajnoki címet szerzett az NB I-B-ben, és először jutott fel az élvonalba. Sajnos azt már nem élhette meg, amikor fiát ünnepelték bajnokként a Kossuth téren.
- A stadionban nőttem fel. Természetes volt, hogy én is focizni akartam. A Nyírsuliban nevelkedtem. Tizenhat évesen hívtak a Kertváros csapatába, és azóta egy évet leszámítva, itt focizok. A csapattal nagy sikereket éltem meg, alulról indulva jutottunk az élvonalba.
Miközben gyakran változott a csapat összetétele, a védő maradt, és az egyre nagyobb elvárásoknak, a magasabb osztályok követelményeinek is megfelelt. Mára a klub egyik jelképévé vált. A foci mellett fogott bele a tanulásba, és ebben is sikeres lett, az első diplomáját kiváló eredménnyel védte meg, most a második megszerzéséért folytatja a tanulást. Közben megnősült és két gyermekük is született, Hanna három éves, Benedek hat hónapos. Tavaly egyszer már abbahagyta a profi pályafutását, és megkezdte a „civil” karrierjének építését. Nyáron hívták vissza a csapathoz, és ő vállalta az újabb kihívást. Ez a vállalás is sikerrel járt, visszaverekedte magát a kezdő csapatba. Most a foci mellett kopogtató cédulákat gyűjtött.
- A foci mellett az is mindig érdekelt, hogy mi történik a saját környezetemben, hogy mi történik a közéletben, mi történik Nyíregyházán? Érdekel hogyan lehet hosszabb távra megtervezni egy város életét, hogyan lehet érvényesíteni ebben az itt élők akaratát. Úgy gondolom a politikusoknál is nagyon fontos követelmény a szakmai felkészültség. Ezért vállalkoztam a jelöltségre. Nem párt színekben indulok, azt gondolom a helyi politikában, a helyben élőknek kell a legnagyobb szerepet adni és nem a pártoknak. A Függetlenek Egyesülete is hasonló célokat tűzött ki, ezért csatlakoztam hozzájuk. A kopogtató cédula gyűjtésén sikeresen túl vagyok. Közben sok tapasztalatot is szereztem. Örülök, hogy ilyen sokan megbíznak bennem, és arra buzdítottak, hogy képviseljem őket. Az a célom képviselőként, hogy a választóim is részesei lehessenek a város életét befolyásoló döntéseknek.