Kései szezonnyitó
Szurkolóinknak egy hónapot kellett várniuk, hogy csapatunkat végre a hazai pályán is láthassák, szombaton a Paksot fogadjuk.
Labdarúgó Soproni Liga, 21. forduló, március 30. szombat, 16.00
Nyíregyháza Spartacus - Paksi FC
Nyíregyháza, Városi Stadion
Játékvezető: Sápi Csaba, asszisztensek: Szpisják Zsolt, Albert István
Az biztos, hogy a szurkolóinknak ez a meccs –az ötödik tavaszi forduló- lesz a tavaszi hazai szezonnyitó mérkőzés. Arról már megoszlanak a vélemények, hogy ez lesz-e a világításavató, hisz várhatóan csak a meccs végén lesz szükség mesterséges fényre. A Paks elleni meccsről Révész Attila nyilatkozott honlapunknak.
- A hazai szurkolóink előtt élesben most először mutatkozik be az átalakított csapat, az új játékosaink. Egyértelműen a győzelem reményével lépünk majd a pályára. Tavaly, véleményem szerint túlzóan, három góllal kaptunk ki. A játékosainkat ezért is fűti a reváns vágya. Az utóbbi mérkőzéseken az első félidőt odaajándékoztuk az ellenfeleknek, és a második játékrészben nyújtottunk jobb teljesítményt. A REAC-nál sikerült ledolgozni a hátrányt, a Fehérvárnál nem. Az már kiderült, hogy a játékosaink nagyon jó erőben vannak. A második félidőben is jól bírják az iramot. Az első félidőben is azzal az elszántsággal kell pályára lépni, ahogy az utóbbi két meccsen a második játékrészben játszottunk. Eddig úgy érzem, hogy kishitűséggel léptünk pályára, ezt nem engedhetjük meg.
Most fontos lenne, hogy ne hátrányból kezdjünk el focizni. Erre, a jó kezdésre segítséget nyújthat a hazai pálya, és szurkolóink bíztatása.
Korábban ígértük, hogy támadóbb szellemben fogunk játszani, azt gondolom ez egyre inkább megvalósul. Természetesen a védekezésre is ügyelünk, de most a hazai pályán öt támadószellemű focistát is pályára küldünk. Bízom benne, hogy a védekezésünk ennek ellenére sem fog csorbát szenvedni, és a csatáraink is eljutnak a helyzetekig, és ki is használják azokat.
A Paksról tudjuk, hogy nagyon kemény, határozott védőjátékkal rendelkezik. Ők gyakorlatilag ebből indulnak ki. Azt játsszák, amit tavaly mi is. Elől van egy nagyon veszélyes csatáruk, aki az egyik legjobb magyarországi gólfelelős, a gólgyártást rábízzák Tökölire. A védelmünknek fontos feladata lesz Tököli semlegesítése.
Lesznek változások is a kezdő csapatban, ez részben taktikai megfontolások miatt lesz így, részben egyéb megfontolások miatt. Azt elmondtuk, hogy a tavaszi szezonban többet fogunk kísérletezni a csapatépítés érdekében. A szurkolóink láthatták, hogy így is volt. Minden új érkezőt kipróbáltunk, többféle csapatszerkezetben is, cserélgettük a szerepköröket is. Így előfordult, hogy egy-egy játékost hiányoltak a csapatból a szurkolók. Most ez az időszak lassan lezárul. Nagyjából minden játékosról kiderült, hogy milyen szerkezetben, milyen poszton tud a leghatékonyabban bekapcsolódni a játékba. Ezentúl már kevesebb változtatás lesz meccsről-meccsre, ha a kényszerűség nem diktál mást. A változtatni inkább taktikai okokból fogunk majd. Most egyébként majd minden játékosunk harcra kész. Minczér három sárga lap miatt nem kerülhet a csapatba.
Az a célunk, hogy közönségünket – a második félidőben már valószínűleg villanyfényben- minél jobban kiszolgáljuk. Jó lenne ünneppé tenni ezt a délutánt- mondta Révész Attila.
Várható összeállítás: Illyés – Miskolczi, Bagoly, Ambrusz, Cornaci – Lippai, Kovács, Mboussi, Granát – Dosso, W. Silva
Nyíregyháza Spartacus - Paksi FC
Nyíregyháza, Városi Stadion
Játékvezető: Sápi Csaba, asszisztensek: Szpisják Zsolt, Albert István
Az biztos, hogy a szurkolóinknak ez a meccs –az ötödik tavaszi forduló- lesz a tavaszi hazai szezonnyitó mérkőzés. Arról már megoszlanak a vélemények, hogy ez lesz-e a világításavató, hisz várhatóan csak a meccs végén lesz szükség mesterséges fényre. A Paks elleni meccsről Révész Attila nyilatkozott honlapunknak.
- A hazai szurkolóink előtt élesben most először mutatkozik be az átalakított csapat, az új játékosaink. Egyértelműen a győzelem reményével lépünk majd a pályára. Tavaly, véleményem szerint túlzóan, három góllal kaptunk ki. A játékosainkat ezért is fűti a reváns vágya. Az utóbbi mérkőzéseken az első félidőt odaajándékoztuk az ellenfeleknek, és a második játékrészben nyújtottunk jobb teljesítményt. A REAC-nál sikerült ledolgozni a hátrányt, a Fehérvárnál nem. Az már kiderült, hogy a játékosaink nagyon jó erőben vannak. A második félidőben is jól bírják az iramot. Az első félidőben is azzal az elszántsággal kell pályára lépni, ahogy az utóbbi két meccsen a második játékrészben játszottunk. Eddig úgy érzem, hogy kishitűséggel léptünk pályára, ezt nem engedhetjük meg.
Most fontos lenne, hogy ne hátrányból kezdjünk el focizni. Erre, a jó kezdésre segítséget nyújthat a hazai pálya, és szurkolóink bíztatása.
Korábban ígértük, hogy támadóbb szellemben fogunk játszani, azt gondolom ez egyre inkább megvalósul. Természetesen a védekezésre is ügyelünk, de most a hazai pályán öt támadószellemű focistát is pályára küldünk. Bízom benne, hogy a védekezésünk ennek ellenére sem fog csorbát szenvedni, és a csatáraink is eljutnak a helyzetekig, és ki is használják azokat.
A Paksról tudjuk, hogy nagyon kemény, határozott védőjátékkal rendelkezik. Ők gyakorlatilag ebből indulnak ki. Azt játsszák, amit tavaly mi is. Elől van egy nagyon veszélyes csatáruk, aki az egyik legjobb magyarországi gólfelelős, a gólgyártást rábízzák Tökölire. A védelmünknek fontos feladata lesz Tököli semlegesítése.
Lesznek változások is a kezdő csapatban, ez részben taktikai megfontolások miatt lesz így, részben egyéb megfontolások miatt. Azt elmondtuk, hogy a tavaszi szezonban többet fogunk kísérletezni a csapatépítés érdekében. A szurkolóink láthatták, hogy így is volt. Minden új érkezőt kipróbáltunk, többféle csapatszerkezetben is, cserélgettük a szerepköröket is. Így előfordult, hogy egy-egy játékost hiányoltak a csapatból a szurkolók. Most ez az időszak lassan lezárul. Nagyjából minden játékosról kiderült, hogy milyen szerkezetben, milyen poszton tud a leghatékonyabban bekapcsolódni a játékba. Ezentúl már kevesebb változtatás lesz meccsről-meccsre, ha a kényszerűség nem diktál mást. A változtatni inkább taktikai okokból fogunk majd. Most egyébként majd minden játékosunk harcra kész. Minczér három sárga lap miatt nem kerülhet a csapatba.
Az a célunk, hogy közönségünket – a második félidőben már valószínűleg villanyfényben- minél jobban kiszolgáljuk. Jó lenne ünneppé tenni ezt a délutánt- mondta Révész Attila.
Várható összeállítás: Illyés – Miskolczi, Bagoly, Ambrusz, Cornaci – Lippai, Kovács, Mboussi, Granát – Dosso, W. Silva